archirama.pl

Kawalerki na start w Wilanowie! Zobacz projekt miniapartamentów od pracowni Grupa 5 Architekci!

W Wilanowie, za niecałe pół roku planowane jest rozpoczęcie budowy dwóch budynków z samymi kawalerkami. Powstanie 200 miniapartamentów na wynajem. Docelowo cały kompleks aparthoteli ma składać się z kilku osobnych niezależnych inwestycji o podobnym charkaterze. Wszystko projektu Grupa 5 Architekci!

Rozpoczęcie budowy miniapartamentów na wynajem w Wilanowie planowane jest już na wiosnę

Rozpoczęcie budowy miniapartamentów na wynajem w Wilanowie planowane jest już na wiosnę

Fot: materiały prasowe

Rozpoczęcie budowy kawalerek na wynajem w warszawskim Wilanowie planowane jest już na wiosnę. Zakłada się budowę dwóch budynków, w których znajdzie się 200 miniapatamentów. Projektanci z pracowni Grupa 5 Architekci podczas tworzenie projektu korzystają z doświadczeń pierwszych minikawalerek w Polsce, które powstały we Wrocławiu. Tam na budynek mieszkalny z maleńkimi mieszkaniami zaadaptowano dawny akademik. Małe mieszkania we wrocławskim budynku Starter nadal cieszą się dużą popularnością.

>> Przeczytaj więcej na temat małych mieszkań – Starter we Wrocławiu

Klientami warszawskich małych mieszkań mają być przede wszystkim ludzie młodzi. Szacuje się, że apartamenty na wynajem będą cieszyć się powodzeniem wśród studentów oraz osób, które w Warszawie otrzymały swoją pierwsza pracę. Jednym słowem powstaną kawalerki „na start”. Jest to pierwsza taka inwestycja w stolicy.

Małe mieszkania od 8 tys. za m. kw!

Przewiduje się, że cena za metr kwadratowy kawalerki będzie zaczynać się od około 8 tys. zł. Najdroższa wersja miniapartamentu ma kosztować ponad 10 tys. za mkw. – wersja z wykończeniem i standardowym wyposażeniem. Wielkości małych mieszkań na wynajem wahają się od 18 do 19 mkw.

Ciekawostką jest fakt, że na terenie planowanej inwestycji nie dopuszcza się budowy obiektów mieszkaniowych. Jednocześnie jest zgoda na realizację obiektów o funkcjach hotelowych, dlatego nowe minimieszkania na wynajem projektowane są w formie aparthotelu. Kawalerki są na tyle małe, że Polnord planuje umieścić w budynkach dodatkowe usługi, np. pralnie samoobsługowe. Mały aneks kuchenny w każdej z jednostek może być wzbogacony o możliwość korzystania z kafeterii, która może również znaleźć się w parterach budynków.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.12.2013 14:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!