archirama.pl

Kiedy otwarcie lotniska w Modlinie?

Nowy terminal lotniska w Modlinie przyjmie prywatne samoloty kibiców na Euro 2012 jeszcze w czerwcu. A kiedy nastąpi otwarcie lotniska w Modlinie dla tanich linii? Jeśli wszystko dobrze pójdzie nowy terminal w Modlinie zostanie otwarty 16 lipca.

Lotnisko Modlin

Nowe lotnisko Modlin na ukończeniu

Fot: www.modlinairport.pl

Coraz więcej osób pyta, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie lotniska w Modlinie? Ostatnie informacje wskazują, że pierwsze rejsowe samoloty wylądują w Modlinie 16 lipca. Wtedy nowy terminal lotniska zacznie odprawiać pasażerów. Ale już w czerwcu lotnisko w Modlinie zostanie otwarte dla prywatnych samolotów. Na Euro 2012 w Modlinie chce wylądować kilku zamożnych kibiców, głównie z Rosji.

Obecnie na terenie modlińskiego lotniska trwają prace wykończeniowe. Prace trwają w hali nowego terminala. Rozbudowywana jest infrastruktura transportowa prowadząca na lotnisko. Dopracowania wymaga część elewacji budynku. Na lotnisku w Modlinie pojawili się urzędnicy z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Sprawdzają przygotowanie lotniska do pracy. Dopiero po wydaniu certyfikatu dla portu lotniczego, będą mogły na jego płycie lądować samoloty.

Terminal lotniska w Modlinie został zaprojektowany przez tragicznie zmarłego Stefana Kuryłowicza. Jego budowa została rozpoczęta na przełomie 2010/2011 roku przez firmę Mostostal Warszawa. Bryła terminala ma charakterystyczny owalny kształt. Wykonana została ze szkła i metalu. Port lotniczy leży około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Powstaje na bazie dawnego lotniska wojskowego. Lotnisko w Modlinie będzie obsługiwać loty tzw. tanich linii.

>>Lotniska w Polsce: Lublin, Rzeszów, Kielce nowe porty lotnicze

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.modlinairport.pl
Data publikacji: 9.05.2012 15:20

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!