archirama.pl

Kiedy powstanie rowerowa autostrada?

Rowerowa autostrada przez Polskę wschodnią przyćmi długością autostrady samochodowe. Autostrada dla rowerów ma połączyć aż pięć województw. Plany są bardzo imponujące! Pytanie tylko kiedy to nastąpi?

Ścieżka rowerowa

Autostrada rowerowa będzie liczyć 1,4 tys. kilometrów. Kiedy powstanie najdłuższa w Polsce ścieżka rowerowa?

Fot: Tomasz Żylski

Jak pisze „Dziennik Wschodni”, autostrada rowerowa to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Inwestycja, o której mówi się już od kilku lat ma mieć aż 1.400 kilometrów długości. Niespotykana dotąd arteria rowerowa ma połączyć ze sobą pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

>>Galeria Warmińska nowa ozdoba Olsztyna?

Projekt rowerowej autostrady nie kończy się na budowie bardzo długiej ścieżki rowerowej. Plany przewidują, że na mapie rowerowych ścieżek znajdą się liczne atrakcje turystyczne, a także węzły komunikacyjne. Bo ścieżki rowerowe mają być połączone z ważnymi dworcami PKP i PKS.

Projektanci nie zapomnieli o infrastrukturze. Wzdłuż autostrady rowerowej mają powstać liczne wiaty i parkingi rowerowe. Jak podaje gazeta, ostateczny projekt rowerowej autostrady ma być znany na początku kwietnia 2012 roku. Im szybciej, tym lepiej. W końcu dzięki autostradzi wschodnie województwa wzbogacą się o unikatową atrakcję turystyczną.

Super długa ścieżka rowerowa ma kosztować około 50 milionów euro. Jeden z jej wariantów zakłada, że będzie prowadzić przez: Konstantynów, Janów Podlaski, Białą Podlaską, Sosnowicę, Lubartów, Lublin, Bychawę, Kraśnik, Annopol, Chełm, Zamość, Krasnobród, Tomaszów Lubelski.      

>>Nowe oblicze fabryki Norblina. Jak połaczyć ruinę z biurowcem

   

Zdjęcia: Tomasz Żylski
Data publikacji: 26.03.2012 14:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!