Architektura
ARCHITEKTURA

Konferencja Nowe oblicze BIM

  • Komentarze

Nowe oblicze BIM. Konferencja o współczesnej architekturze

Nowe oblicze BIM. Modelowanie informacji o budynku

Fot: materiały prasowe SARP

BIM jest we współczesnej architekturze jedną z najbardziej obiecujących technik projektowania. Z punktu widzenia inwestora jej zaletą jest oszczędność

Czas, praca, pieniądze – pozwala je oszczędzić dobrze przygotowany projekt. Technologia BIM (ang. Building Information Modeling - Modelowanie Informacji o Budynku) nie  jest panaceum na wszystkie kłopoty związane z budową, ale właściwie zastosowana pozwala osiągnąć znaczne oszczędności na etapie realizacji inwestycji, a później jej eksploatacji. W trakcie procesu projektowego ułatwia współprace między różnymi branżami, daje też możliwość łatwiejszego przewidywania konsekwencji zmian w projekcie, w tym zużycia materiałów i energii. Wielobranżowa dokumentacja może stać się w ten sposób zorganizowanym i spójnym strumieniem danych. Wiele wskazuje więc, że BIM to przyszłość budownictwa. W wielu zachodnich krajach – teraźniejszość. Na przeszkodzie szerszemu zastosowaniu BIM stoją po części  pieniądze – zakup programów, szkolenia – po części przyzwyczajenia użytkowników.
W Wielkiej Brytanii projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych. Tamtejsze badania wskazują, że wdrożenie tej technologii może umożliwić dwukrotne skrócenie czasu budowy przy  jednoczesnym zmniejszeniu kosztów o około 30%.

Nowe oblicze BIM

Zorganizowana przez firmę WSC Sp. z o.o. konferencja promuje techniki modelowania informacji o budynku. Organizator zaprasza do udziału architektów i projektantów wnętrz, osoby zainteresowane nowymi technologiami w przygotowaniu i kierowaniu procesami inwestycyjnymi. Konferencja odbędzie się 29 listopada 2016 r. w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką BIM, m.in. Dr Ilka May - Arup, Antonio Ruivo Meireles - ndBIM Virtual Building, Ákos Rechtorisz - GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki - Graph'it Studio, Maciej Dejer  M.A.D. Engineers, Miklós Szövényi-Lux GRAPHISOFT.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016

BIM to przyszłość

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe SARP
Data publikacji: 28.09.2016 16:17
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.