Architektura
ARCHITEKTURA
Konferencja

Konferencja: Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej. Przestrzeń wokół nas

  • Komentarze

Kształtowanie krajobrazu konferencja

Gość konferencji Piotr Sarzyński autor książki wrzask w przestrzeni.

Fot: materiały prasowe

W najbliższy czwartek, 12 kwietnia, o godzinie 9:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury rozpocznie się konferencja w ramach Roku Krajobrazów Pomorza.

Samorząd Województwa Pomorskiego ustanowił rok 2012 – Rokiem Krajobrazów Pomorza. Inicjatywie tej towarzyszy szereg wydarzeń związanych z tematem przewodnim. Jednym z nich jest konferencja metodyczna pt. Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej.

Przestrzeń wokół nas, kierowana – przede wszystkim – do nauczycieli pomorskich szkół, a także przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, oraz osób zainteresowanych edukacją przestrzenną, krajobrazową i regionalną. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji, podczas której poruszane będą tematy edukacji przestrzennej w budowaniu wrażliwości na jakość otoczenia od najmłodszych lat, bogactwa różnorodności krajobrazowej Pomorza oraz konieczność ochrony i kształtowania krajobrazu w poszanowaniu lokalnej tożsamości.

Zaprezentujemy również doświadczenia w zakresie nauczania o zagadnieniach związanych z tożsamością i ochroną lokalnego krajobrazu. O godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na towarzyszące konferencji spotkanie z Piotrem Sarzyńskim - autorem szeroko komentowanej w mediach książki pt. Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?

>>Wiecej informacji tutaj

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.04.2012 12:05
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.