archirama.pl

HOTEL SIECI HILTON. Koniec warszawskiego szkieletora. Zamiast Hotelu System będzie Hilton

Szkieletor w centrum Warszawy wreszcie przestanie straszyć. Jeszcze w listopadzie 2012 roku zostanie wznowiona budowa hotelu. Na początku 2014 roku zostanie tu oddany hotel sieci Hilton. 

Niedokończony hotel

Niedokończony hotel u zbiegu ul. Wspólnej i Chałubińskiego

Fot: Maciej Czerski

Hotel zajmie wybudowany już w 2006 roku 17 piętrowy szkielet budynku. Postawił go krakowski deweloper, firma Salwator, która planowała stworzyć sieć hoteli System. Deweloperowi nie starczyło jednak środków i budowa stanęła. Internauci szybko okrzyknęli pechową inwestycję mianem szkieletora. Choć znajduje się w samym centrum, wielu Warszawiaków może nie kojarzyć tego budynku. Od kilku lat administrator wynajmuje powierzchnię szkieletora pod reklamy wielkoformatowe i zwykle obiekt znika pod płachtami. W zeszłym roku nieruchomość przejął austriacki deweloper S+B, który podpisał umowę z Hiltonem. Reklamowa samowolka wreszcie się skończy.

15. Hilton w Polsce

W ciągu kilku lat od otwarcia pierwszego obiektu Hilton Worldwide w Polsce, liczba hoteli tej marki wzrośnie do 15, stwarzając tym samym miejsca pracy dla około 500 osób. Na początku br. w Świnoujściu został otwarty pierwszy hotel Hampton by Hilton w naszym kraju. Podpisanie dzisiejszej umowy świadczy o ekspansji marki Hilton w Polsce.

 ― Polska jest kluczowym rynkiem dla rozwoju Hilton Worldwide. Podpisanie umowy dotyczącej budowy jednego z największych w Europie hoteli Hampton by Hilton w Warszawie tylko potwierdza ten fakt. Nasza obecność na polskim rynku stale się poszerza, a nowy hotel to strategiczny krok w prowadzonej przez nas ekspansji w Europie Wschodniej. Cieszy nas także współpraca ze znanym w regionie inwestorem  S+B Gruppe AG ― powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki.

Czytaj więcej o Hotelu System

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 8.11.2012 16:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!