Architektura
ARCHITEKTURA

Konkurs architektoniczny Bargework – biuro na wodzie

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny Bargework – biuro na wodzie, druga edycja

Bargework - biuro na wodzie 2015. Konkurs na projekt architektury wnętrz pływającego biurowca

Fot: Bargework - materiały prasowe konkursu architektonicznego

Architektura wnętrz pływającego biura: rozpoczął się konkurs architektoniczny Bargework – biuro na wodzie. Projekty wnętrz nadsyłać można jeszcze tylko do 5 maja 2015

W 2014 roku rozstrzygnięta została pierwsza edycja konkursu Bargework. Jury wybrało wówczas najlepszą bryłę biura na wodzie. Teraz przyszedł czas na architekturę wnętrz. Od stycznia 2015 trwa druga edycja konkursu architektonicznego Bargework – biuro na wodzie, tym razem skierowany głównie do projektantów wnętrz i studentów architektury.  Tym razem skierowana jest do architektów wnętrz. Wyzwaniem konkursowym jest zaprojektowanie przestrzeni wewnętrznej pierwszego w Polsce biura na wodzie. Do 5 maja 2015 mogą oni nadsyłać prace konkursowe, projekty aranżacji wnętrz pierwszego w Polsce pływającego biurowca. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu  nowoczesnego, ergonomicznego miejsca pracy dla twórczego zespołu. Na zwycięzcę konkursu architektonicznego  czeka nagroda w wysokości 20 000 zł.

Zgłoszenia w konkursie architektonicznym


Przesyłanie prac konkursowych trwa od 15 stycznia do 5 maja 2015. Projekty składać można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.bargework.com.  Zgłoszenie powinno obejmować wizualizacje 3D albo innej formy prezentacyjne, przekroje całego obiektu w skali 1:100 i detalu w skali 1:50. Będące przedmiotem konkursu biuro na wodzie ma powierzchnię podłogi 10 x 40 metrów, jest obiektem jednokondygnacyjnym. Projekt konkursowy powinien uwzględniać rozwiązanie z przynajmniej czterech stref: sanitarnej (toalety, łazienki), wejściowej/rekreacyjnej (np. szatni, recepcji, stołówki etc.), biurowej (miejsca pracy dla 35 osobowego zespołu) oraz prezentacyjnej (miejsca spotkań, pokazów, prezentacji).
Warunkiem koniecznym udziału w konkursie architektonicznym jest wykorzystanie rozwiązań partnerów technologicznych przedsięwzięcia, firm Anwis, Entra, Roca, NOVET.

Jury konkursu architektonicznego Bargework...


W kapitule konkursowej drugiej edycji zasiadają:
Krystyna Januszkiewicz – pracownik naukowy i dydaktyczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Piotr Obracaj – profesor Politechniki Opolskiej, kierownik Katedry Budownictwa i Architektury tej uczelni
Jan Kubec – pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Usługowej na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, właściciel pracowni „RAr2” Laboratorium Architektury
Marcin Wojciechowski – pomysłodawca projektu.


Jury konkursu architektonicznego przyzna nagrodę główną w wysokości 20 000 zł oraz dwa wyróżnienia po 1000 zł. Autorzy wyróżnionych prac zostaną zaproszeni na wystawę „Architektura przyszłości… na wodzie?”, debatę o znaczeniu architektury oraz uroczystą galę, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone 22 maja 2015 roku w Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim podczas VI Kongresu Stolarki.
Więcej informacji i regulamin konkursu: www.bargework.com >>

Bargework - biuro na wodzie 2015. Konkurs na projekt architektury wnętrz pływającego biurowca

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.