archirama.pl

Konkurs architektoniczny Boarding 2016

Małe mieszkania, adaptacje przemysłowych budynków, fantastyczne pomysły – trwa konkurs na na najlepsze prace dyplomowe przedstawiające nowe sposoby zamieszkiwania

Konkurs architektoniczny Boarding 2016

Międzynarodowy konkurs Boarding 2016

Fot: www.arcenreve.com

Druga edycja konkursu architektonicznego Boarding 2016 ogłoszona została przez francuskie centrum architektury arc en rêve i l’ensapBx - Wyższą Krajową Szkołę Architektury i Architektury Krajobrazu Bordeaux. Na konkurs nadsyłać można prace magisterskie obronione w latach 2014-2016 na wydziałach architektury i pokrewnych kierunków projektowych europejskich uczelni. Projekty powinny dotyczyć nowych sposobów i możliwości zamieszkiwania w dynamicznie zmieniających się miastach. Organizatorzy konkursu pozostawiają uczestnikom dowolność interpretacji tematu. Prace mogą się więc wiązać ze starzeniem się społeczeństw, problemami społecznymi i ekologicznymi, a z drugiej strony rozwojem nowych technologii i zmianą funkcji miasta, np. relokacją zakładów przemysłowych.  
W konkursie uczestniczyć mogą architekci i architekci krajobrazu, urbaniści, a także projektanci wnętrz i osoby zajmujące się wzornictwem przemysłowym.
Sposóród nadesłanych na konkurs prac, sąd konkursowy wybierze do 15 projektów. Zostaną one w latem 2016 na wystawie towarzyszącej constellation.s, czyli festiwalu współczesnej architektury w Bordeaux. Wydarzenie to, trwające od 3 czerwca do 25 września 2016, obejmować będzie wystawę główną i ekspozycje towarzyszące, wykłady i publikacje.

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 29 lutego 2016. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.arcenreve.com.  Zgłoszenie zawierać powinno CV o objętości 1000 znaków, prezentację projektu –  2000 znaków a także 5 wizualizacji projektu.

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: www.arcenreve.com
Data publikacji: 19.02.2016 11:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!