archirama.pl

Konkurs architektoniczny: chata we włoskich górach

Rozpoczął się konkurs architektoniczny dla młodych projektantów; zadanie polega na zaprojektowaniu małego schroniska – chaty dla turystów zwiedzających okolicę włoskiego miasteczka Carpineto

Konkurs architektoniczny: schronisko górskie we Włoszech

Otoczenie przyszłego schroniska. Materiały konkursu architektonicznego Carpineto Mountain Refuge

Fot: http://www.archistart.it

Konkurs architektoniczny Carpineto Mountain Refuge ma pomóc w promocji celu górskiego regionu Italii.  Szlaki turystyczne prowadzące przez góry wyznaczono już dawno, powstały też miejsca wypoczynkowe. Trudno jednak nazwać je współczesną architekturą. Organizatorzy konkursu architektonicznego liczą na projekt prototypowej chaty – schroniska. Takie bryły miałyby zostać wybudowane w kluczowych punktach trasy. Nowe budynki powinny być trwałe. Projektanci muszą odpowiednio dobrać materiały, oczekiwane jest też zastosowanie pasywnych i aktywnych systemów energetycznych poprawiających komfort korzystania z obiektu.

Bryła chaty nie powinna mieć więcej, niż 5 metrów wysokości w najwyższym miejscu. Powierzchnia miniaturowego schroniska nie powinna przekraczać 20 m kw, przy czym obiekt powinien być dostosowany do wymagań turysty. W chacie powinny się znajdować miejsca do spania dla czterech osób, kuchnia z podstawowym wyposażeniem, toaleta i strefa wypoczynkowa.

Do udziału w konkursie architektonicznym zaproszeni są studenci kierunków projektowych oraz projektanci, którzy w dniu rozstrzygnięcia konkursu będą w wieku do 32 lat.

Nagrody i terminy w konkursie architektonicznym

I nagroda: 1000 €
II nagroda: 500 €
III nagroda: 250 €=
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie i w towarzyszącej jej publikacji.
Wśród trzech zwycięskich grup, jeden lub więcej uczestników będzie miało szanse na staż w pracowni Alvisi Kirimoto + Partners.

20.10.2015 – ostatni dzień rejestracji
23.10.2015 – termin składania prac konkursowych

Więcej informacji: www.archistart.it


Autor: http://www.archistart.it
Zdjęcia: http://www.archistart.it
Data publikacji: 8.07.2015 14:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!