łówna nagroda w konkursie architektonicznym LafargeHolcim Awards to 150 tysięcy dolarów. Termin zgłaszania projektów upływa 21 marca 2017 roku. Otwarta formuła konkursu umożliwia zgłaszanie różnych projektów architektonicznych; ich wspólną cechą ma być pozytywny wpływ na środowisko. Organizatorzy poszukują pomysłów wykorzystujących założenia zrównoważonego rozwoju.
O nagrodę główna mogą rywalizować autorzy projektów, które są możliwe do zrealizowania. Zgłaszać można zarówno projekty niezrealizowane, jak i te, których realizacja już trwa. Regulamin konkursu precyzuje jednak, że prace budowlane nie mogły rozpocząć się wcześniej, niż 4 lipca 2016.
W kategorii Nowe Pokolenie swoje prace mogą zgłaszać architekci którzy nie ukończyli 30 lat. W tej kategorii można zgłaszać nowatorskie idee i rozwiązania, bez względu na to, czy istnieje prawdopodobieństwo ich realizacji.
Prace do konkursu w Kategorii Głównej mogą zgłaszać architekci, inżynierowie, urbaniści, planiści a także przedsiębiorcy i filmy budowlane.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia do aktualnej edycji przyjmowane są
do 21 marca 2017 roku za pomocą specjalnego formularza na stronie www.lafargeholcim-awards.org/enter. Rozpatrywane są wyłącznie zgłoszenia w języku angielskim.
Więcej informacji: www.lafargeholcim-awards.org/awards oraz www.fundacjawspolnie.pl.

-
Dom z opon, czyli earthship, to bryła zbudowana zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak cenionymi we współczesnej architekturze. Ale czy w takim domu wygodnie się mieszka? Ile kosztuje budowa? Czy właściciele muszą polubić zapach rozgrzanej gumy? więcej
-
Czy można wyobrazić sobie Nowy Jork bez współczesnej architektury, a zwłaszcza drapaczy chmur? Najwyższe wieżowce świata powstały tam, gdzie kiedyś rósł dziewiczy las. Najnowocześniejsze techniki komputerowe wykorzystywane w studiach Hollywoodu umożliwiły wirtualny powrót do przeszłości. Pozwoliły cofnąć się w czasie do samych początków jednego z największych miast świata więcej
-
Łódź Design Festival 2014 już za nami – co warto było zobaczyć w Łodzi, co zostanie po festiwalu? więcej
-
Współczesna architektura wnętrz i hasło „Porta by me” mają zainspirować uczestników konkursu architektonicznego do zaprojektowania innowacyjnego, interesującego rozwiązania, dzielącego bądź zamykającego pomieszczenie mieszkalne więcej
