Architektura
ARCHITEKTURA

Konkurs architektoniczny na projekt budynku modułowego. „Social Space”

  • Komentarze

"Social Space". Otwarty konkurs architektoniczny

"Social Space". Otwarty konkurs architektoniczny

Fot: Instytut Lotnictwa - materiały prasowe

Instytut Lotnictwa ogłosił konkurs architektoniczny na projekt budynku modułowego i przestrzeni relaksacyjnej dla inżynierów. Zgłoszenia na konkurs architektoniczny „Social Space” nadsyłać można do 5 grudnia 2014

„Social Space”: architektura wnętrz dla inżynierów

Instytut Lotnictwa w Warszawie realizując pomysł i potrzebę Engineering  Design Center ogłosił otwarty konkurs architektoniczny na projekt budynku modułowego i aranżacji przestrzeni relaksacyjnej pod nazwą „Social Space”.
Celem konkursu architektonicznego jest opracowanie projektu budynku w systemie budownictwa modułowego, a także  aranżacji przestrzeni relaksacyjnej sprzyjającej spotkaniom oraz spędzaniu czasu wolnego i przerw w pracy pracowników wraz z kosztorysem wykonania.
Modułowa bryła służyć będzie różnorodnej grupie użytkowników, powinna być więc wielofunkcyjna. Projekt konkursowy musi uwzględniać potrzeby indywidualnych użytkowników szukających chwili relaksu i zespołów projektowych, które potrzebują miejsca na nieformalne spotkania.
Podstawowe zadania, jakie ma spełniać „Social Space” to: miejsce relaksu po godzinach, alternatywa dla wyjść poza pracą, nieformalne miejsce spotkań dla zespołów Engineering Design Center, miejsce spotkań z gośćmi (uwzględniające m.in. odświeżenie się po podróży lotniczej).
Przestrzeń relaksacyjna ma zniwelować dyskomfort fizyczny związany z pracą w pozycji siedzącej przy ekranie komputera i przeciążenie związane z wytężoną pracą umysłową. Architektura wnętrz powinna uwzględniać wyposażenie pomieszczeń w wygodne i funkcjonalne meble wypoczynkowe. Główna przestrzeń „Social Space” powinna odbiegać od stylistyki biurowej.
Konkurs jest skierowany do architektów, absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych, szkół projektowania oraz innych osób zajmujących się zawodowo projektowaniem wnętrz lub projektowaniem graficznym. Każdy zespół lub indywidualny uczestnik konkursu architektonicznego może zgłosić jeden projekt.

„Social Space”. Konkurs architektoniczny Instytutu Lotnictwa dla architektów i studentów

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.