archirama.pl

Konkurs architektoniczny. Nowe bulwary w Słupsku

Władze Słupska ogłosiły otwarty, jednoetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję nowych bulwarów

Nowe bulwary mają powstać w Słupsku

Tak wyglądają nadrzeczne tereny w Słupsku obecnie; konkurs architektoniczny ma przynieść nowe koncepcje zagospodarowania terenu

Fot: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Słupsku

Konkurs architektoniczny w Słupsku

Robert Biedroń, prezydent Słupska ogłosił w maju 2015 konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania nadrzecznych bulwarów. Zielony, atrakcyjnie położony teren nad brzegami Słupi nie jest na większą skalę wykorzystywany. Władze miasta zdecydowały się szukać pomysłów na zmianę tego stanu rzeczy. Uczestnicy konkursu architektonicznego mają za zadanie zaproponować rozwiązania poprawiające jakość nadrzecznej przestrzeni i przywracające rzekę miastu. Będący przedmiotem konkursu odcinek nabrzeża sięga od zieleńców przy ulicy Zamiejskiej na północy, do mostu Czołgowego na południu.   

Oceniając pracę, sąd konkursowy brał będzie pod uwagę jakość relacji przestrzennych, funkcjonalnych i programowych z otoczeniem. Celem jest stworzenie spójnej całości bulwarów i sąsiadującej z nimi tkanki miejskiej. Oceniane będą również jakość rozwiązań architektonicznych, funkcjonalnych i estetycznych zabudowy; elastyczność użytkowania (podatność na zmiany w przyszłości) oraz potencjalna elastyczność realizacji – możliwość etapowania. Według regulaminu konkursu, wszystkie wymienione kryteria są równoważne i rozpatrywane będą łącznie.

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym

6 lipca 2015, 14:00 –  termin składania prac konkursowych
17 lipca 2015 –  ogłoszenie wyników konkursu
 
I nagroda – 60 000 zł
II nagroda – 6 000 zł
Ponadto regulamin przewiduje przyznanie trzech wyróżnień, z nagrodą w postaci publikacji portfolio uczestnika konkursu architektonicznego w czasopiśmie Arch.  

Organizator: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Słupsku, ul. J. Tuwima 3a/3, 76-200 Słupsk
Sekretarz Sądu Konkursowego: mgr inż. arch. Joanna Wolska
kontakt: konkurs.bulwary@sarp.org.pl, 504 474 987
Regulamin: www.architektsarp.pl/bulwary

Autor: KZ
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Słupsku
Data publikacji: 19.05.2015 13:19

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!