archirama.pl

Konkurs architektoniczny – nowy rynek w Jędrzejowie

Zamiast ronda, będzie nowa przestrzeń publiczna. Trwa konkurs architektoniczny na przebudowę rynku w Jędrzejowie. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 25 czerwca 2015

Rynek w Jędrzejowie, fot. Google Maps

Rynek w Jędrzejowie, fot. Google Maps

Fot: Google Maps

Jędrzejów to miasto w województwie świętokrzyskim, znane między innymi z muzeum zegarów. Centrum starej części miasta jest dość duży, kwadratowy rynek, z rondem utrudniającym dostęp do centralnej przestrzeni.

Urząd Gminy Jędrzejów we współpracy z kieleckim oddziałem SARP ogłosił konkurs architektoniczny na nowy projekt rynku. Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej przebudowy rynku w Jędrzejowie. Projekt nawiązywać ma do historycznej formy rynku z XVIII wieku. Nowa przestrzeń publiczna zgodnie z intencjami organizatora konkursu ma służyć integracji społeczności lokalnych. Obecnie główną funkcją rynku jest komunikacja.

Terminy w konkursie architektonicznym

26 czerwca 2015 – ostatni termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie (zgłoszenia przyjmowane są do 14.00)
30 września 2015, godz. 20:00 – termin składania prac konkursowych

Nagrody
I nagroda - 25 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki do wykonania szczegółowego opracowania pracy konkursowej
II nagroda - 15 000 zł brutto
wyróżnienie - 10 000 zł brutto

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie Urzędu Miasta Jędrzejów. Więcej informacji >>
Autor: KZ
Zdjęcia: Google Maps
Data publikacji: 9.06.2015 13:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!