Architektura
ARCHITEKTURA

Konkurs architektoniczny. Nowy Stadion Miejski w Olsztynie

  • Komentarze

Staedion w Olsztynie
Fot: Mazaki, Wikimedia Commons

SARP ogłosił rozpoczęcie konkursu architektonicznego na przebudowę stadionu w Olsztynie. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 31 lipca

Władze Olsztyna we współpracy z SARP ogłosiły konkurs na przebudowę miejskiego stadionu. Po modernizacji obiekt będzie mógł przyjąć 12 000 widzów. Straci natomiast bieżnie i część przeznaczoną do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Oprócz części sportowej w obiekcie mają się znaleźć pomieszczenia biurowe i część komercyjna.

Wyzwaniem dla projektantów może być ograniczony budżet. Według organizatorów koszt przebudowy obiektu nie może przekroczyć 60 milionów złotych netto, przy czym stare trybuny nie mogą być odnowione, wszystkie elementy zostaną wybudowane na nowo. Stadion będzie przebudowywany etapami, jego pojemność przez cały okres prac nie będzie mniejsza niż 4500 osób.

Konkurs architektoniczny to kolejny etap starań miasta o budowę nowego obiektu sportowego. Początkowo działka ze starym stadionem miała być sprzedana, a nową inwestycję planowano zrealizować w innym miejscu. Ze względu na brak zainteresowania terenem zadecydowano o modernizacji stadionu. Przetarg z 2014 roku został ostatecznie unieważniony. Nowy konkurs ma doprowadzić do realizacji obiektu. Według przedstawicieli klubu piłkarskiego, inspiracją dla projektantów mogą być hasła  „Twierdza Olsztyn” czy „Mur pruski”.


Terminy
1.07.2015 – ogłoszenie konkursu
31.07.2015, 20:00 – termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału
28.08.2015 – termin składania prac
14.12.2015 – ogłoszenie wyników

Nagrody w konkursie architektonicznym
I nagroda – 43 000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowej części realizacyjnej konkursu
II nagroda – 21 000 zł
III nagroda – 10 000 zł
wyróżnienie – 6 000 zł

Szczegółowe informacje dostępne na stronie BIP Olsztyn.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Mazaki, Wikimedia Commons
Data publikacji: 3.07.2015 16:58
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.