archirama.pl

Konkurs architektoniczny: szkice

We współczesnej architekturze mimo programów graficznych, parametrycznego projektowania i drukarek 3D odręczny rysunek wciąż jest potrzebny, sugerują organizatorzy konkursu „Szkice architektoniczne” 2015

Konkurs dla studentów architektury - szkice

Trzy kolory - szkice architektoniczne

Fot: Międzynarodowe Targi Poznańskie -materiały prasowe

Szkice architektoniczne

Druga edycja konkursu dla studentów architektury została zorganizowana pod hasłem „Trzy kolory w przestrzeni”. Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaś partnerem merytorycznym Izba Architektów RP. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu odręcznego rysunku  w formacie A2 w jednej z tradycyjnych technik. Dopuszczalne narzędzia to np. ołówek, rapidograf, kredka, przy czym w pracy wykorzystać można najwyżej trzy kolory.

W konkursie mogą brać udział studenci działających w Polsce szkół architektonicznych nadających tytuły inżyniera architekta albo magistra inżyniera architekta. Termin składania prac konkursowych w siedzibie organizatora upływa 15 stycznia 2016 roku o 16.00.  Jury wyróżni 10 prac, autorzy trzech najlepszych otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio 6, 4 i 2 tysięcy złotych.
Jurorzy oceniać będą poziom warsztatowy, walory wizualne i estetykę prac.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowane jest na 5 lutego 2016. uroczystość odbędzie się podczas trzeciego dnia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 w Poznaniu. W programie przewidziano wykład znanego polskiego  architekta Roberta Koniecznego.


Autor: KZ
Zdjęcia: Międzynarodowe Targi Poznańskie -materiały prasowe
Data publikacji: 16.12.2015 13:49

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!