archirama.pl

Konkurs architektoniczny: termy w Carrarze

Biały marmur w aranżacji wnętrz łazienki uważany jest za luksus. A co można powiedzieć o termach pełnych najsłynniejszej odmiany marmuru?

Konkurs architektoniczny - kamieniołomy w Carrarze

Lokalizacja proponowana przez organizatorów konkursu architektonicznego Carrara Thermal Baths

Fot: www.rethinkingcompetitions.com, materiały promocyjne

Konkurs architektoniczny

Portal reTHINKING zaprasza do udziału w koncepcyjnym konkursie architektonicznym na projekt term w kamieniołomach Carrary. Włoskie miasteczko od przeszło 2000 lat znane jest z kamieniołomów, w których wydobywa się piękny, biały marmur. To właśnie z Carrary pochodził kamień w którym rzeźbili Michał Anioł, Bernini i setki innych artystów.
Po wiekach eksploatacji w stokach toskańskich gór wycięto ogromne pokłady skał, zmieniając lokalny pejzaż. Rocznie w 300 wyrobiskach wydobywa się bloki o łącznej wadze szacowanej na 300 milionów ton. Organizatorzy konkursu architektonicznego Carrara Thermal Baths proponują połączenie tego niezwykłego, sztucznego pejzażu z inną atrakcją rejonu, czyli gorącymi źródłami. W Toskanii są cztery miejsca, w których można zażyć kąpieli w ciepłej, cuchnącą siarką wodzie, wypływającej wprost ze skał.

Nowe termy to pomysł na wykorzystanie kopalnianych wyrobisk, tak, by mieszkańcom okolicy zapewnić miejsce wypoczynku, dać wsparcie lokalnej gospodarce i poprawić jakość otoczenia.

Pula nagród wynosi 4500 euro. Termin rejestracji, a zarazem nadsyłania prac konkursowych upływa 8 maja 2016. Ogłoszenie wyników planowane jest na 25 maja 2016.
Więcej informacji na stronie www.rethinkingcompetitions.com

Jak wygląda okolica kamieniołomów, zobaczyć można w filmie promującym konkurs.

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: www.rethinkingcompetitions.com, materiały promocyjne
Data publikacji: 11.03.2016 11:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!