Architektura
ARCHITEKTURA

Konkurs architektoniczny TVN

  • Komentarze

Strefa wejściowa budynku TVN. Bryła nad wejściem głównym wsparta na stalowej kolumnie

Siedziba telewizji TVN. Strefa wejściowa

Fot: TVN, materiały prasowe

Telewizja TVN S.A. ogłosiła konkurs architektoniczny na przebudowę strefy wejściowej do swojej siedziby

Nowy wizerunek

Siedziba TVN mieści się w budynku Media Business Centre TVN S.A. na Wilanowie w Warszawie. Bryła zaprojektowana przez biuro Wejchert Architects we współpracy z APA Markowski & Partners była na początku XXI wieku jednym z najnowocześniejszych biurowców w Warszawie. Budynek zdobył nawet tytuł najbardziej inteligentnego budynku roku 2003.  Na elewacji szkło sąsiaduje z kamienną okładziną, a strefa wejściowa w narożniku budynku podkreślona została stalową kolumną, która podtrzymuje nadwieszoną część budynku

Architektura Warszawy: ul. Wiertnicza

Najwyraźniej przyszedł czas na lifting. Właściciele budynku chce przebudować front budynku wraz ze strefą wejściową. Poza bryła budynku zmienić ma się napis przy wejściu, najbliższe otoczenie wraz z zielenią miejską i zabytkową kapliczką, a także atrium.
Konkurs architektoniczny jest zgodnie z regulaminem otwarty. W pierwszym etapie architekci składają deklaracje uczestnictwa, następnie organizator zaprasza wybrane pracownie. Wszystko toczy się szybko. Zgłoszenia można składać tylko do 16 maja, a na przygotowanie projektów jest niewiele ponad miesiąc. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 22 czerwca.  Wyniki konkursu mają być ogłoszone 30 czerwca. Organizator konkursu architektonicznego ma przyznać trzy nagrody, każda w wysokości 15 000 zł. Jeden z nagrodzonych zespołów zostanie zaproszony do dalszej współpracy i przygotowania projektu wykonawczego.
 
Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: architekci@tvn.pl
do 16 maja 2016 (12:00)  
Więcej informacji i regulamin konkursu: www.tvn.pl/architekci


przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: TVN, materiały prasowe
Data publikacji: 13.05.2016 12:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.