archirama.pl

Konkurs architektoniczny TVN

Telewizja TVN S.A. ogłosiła konkurs architektoniczny na przebudowę strefy wejściowej do swojej siedziby

Strefa wejściowa budynku TVN. Bryła nad wejściem głównym wsparta na stalowej kolumnie

Siedziba telewizji TVN. Strefa wejściowa

Fot: TVN, materiały prasowe

Nowy wizerunek

Siedziba TVN mieści się w budynku Media Business Centre TVN S.A. na Wilanowie w Warszawie. Bryła zaprojektowana przez biuro Wejchert Architects we współpracy z APA Markowski & Partners była na początku XXI wieku jednym z najnowocześniejszych biurowców w Warszawie. Budynek zdobył nawet tytuł najbardziej inteligentnego budynku roku 2003.  Na elewacji szkło sąsiaduje z kamienną okładziną, a strefa wejściowa w narożniku budynku podkreślona została stalową kolumną, która podtrzymuje nadwieszoną część budynku

Architektura Warszawy: ul. Wiertnicza

Najwyraźniej przyszedł czas na lifting. Właściciele budynku chce przebudować front budynku wraz ze strefą wejściową. Poza bryła budynku zmienić ma się napis przy wejściu, najbliższe otoczenie wraz z zielenią miejską i zabytkową kapliczką, a także atrium.
Konkurs architektoniczny jest zgodnie z regulaminem otwarty. W pierwszym etapie architekci składają deklaracje uczestnictwa, następnie organizator zaprasza wybrane pracownie. Wszystko toczy się szybko. Zgłoszenia można składać tylko do 16 maja, a na przygotowanie projektów jest niewiele ponad miesiąc. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 22 czerwca.  Wyniki konkursu mają być ogłoszone 30 czerwca. Organizator konkursu architektonicznego ma przyznać trzy nagrody, każda w wysokości 15 000 zł. Jeden z nagrodzonych zespołów zostanie zaproszony do dalszej współpracy i przygotowania projektu wykonawczego.
 
Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: architekci@tvn.pl
do 16 maja 2016 (12:00)  
Więcej informacji i regulamin konkursu: www.tvn.pl/architekci


Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: TVN, materiały prasowe
Data publikacji: 13.05.2016 12:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!