archirama.pl

Konkurs artURBANICA dla przyjaznych deweloperów

Stop grodzonym osiedlom i urbanistycznemu bałaganowi! Rusza artURBANICA, konkurs dla deweloperów i projektantów dbających o miejską przestrzeń. artURBANICA chce promować przyjazne dla miejskiej przestrzeni budownictwo.

artURBANICA

Konkurs artURBANICA promuje deweloperów przyjaznych miejskiej przestrzeni

Fot: materiały prasowe

Postawić dom albo osiedle to nie żaden problem. Deweloperzy i projektanci potrafią wycisnąć naprawdę dużo nawet z najmniejszego skrawka przestrzeni. Efekty? Plomby, grodzone osiedla, getta odcięte od miasta nie pasujące do otaczającej nas architektury. To styl budowania, w którym brak jakiejkolwiek przestrzeni publicznej dla mieszkańców.

>>Te kościoły są naprawdę brzydkie. Zobacz sam

Konkurs artURBANICA chce promować i nadawać rozgłos tym deweloperom, którzy dbają nie tylko o jak największą liczbę tanich domów i mieszkań na swojej działce. Ale deweloperom i architektom, którzy planując inwestycje, myślą o infrastrukturze i przestrzeni publicznej. Zapewniają mieszkańcom swoich inwestycji miejsce do integracji i rekreacji.

Konkurs to odpowiedź na niesłabnącą popularność zamkniętych enklaw, osiedli wyjętych z miejskiej przestrzeni. ArtURBANICA ma pokazywać przykłady budownictwa przyjaznego człowiekowi. Pokazywać jak budować nie tworząc architektonicznych barier.

>>Kicz czy prawdziwy renesans? Oceńcie sami

- Idea konkursu ma promować wysiłek włożony przez projektantów i deweloperów w stworzenie z danej inwestycji miejsca, którego mieszkańcy czują się dobrze nie tylko wewnątrz budynków ale także na zewnątrz. Poprzez ciekawie ukształtowaną przestrzeń publiczną otaczającą zabudowę, która zapewnienia odpowiednią przestrzeń do rekreacji i integracji – piszą o idei konkursu jego organizatorzy.

Autor: tow
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.03.2012 10:31

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!