Architektura
ARCHITEKTURA
Konkurs na architekturę ekologicznego domu!

Konkurs dla studentów architektury i budownictwa Multi EKO Dom

  • Komentarze

Konkurs dla studentów architektury i budownictwa Multi EKO Dom

Konkurs na architekturę ekologicznego domu!

Fot: materiały prasowe

Architektura. Konkurs na ekologiczny dom skierowany jest do studentów architektury i budownictwa i jest częścią kampanii Szóste Paliwo. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi inwestorów na ekologiczne rozwiązania w budownictwie i architekturze

Konkurs na ekologiczny dom Multi EKO Dom skierowany jest do studentów architektury i budownictwa. Zadaniem uczestników konkursu na ekologiczny dom jest zaprojektowanie jednorodzinnego domu marzeń, który połączy w sobie efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania. Architektura budynku powinna być prawie zero-energetyczną formą zrównoważonego budownictwa. Każda praca architektoniczna nadesłana na konkurs na ekologiczny dom powinna zawierać w sobie wykorzystanie systemów i rozwiązań Rockwool. Kolejnym warunkiem jest spełnienie wymogów budynków 2014. Prace można wysyłać do 30 czerwca b.r. Dokładne informacje można znaleźć w regulaminie konkursu umieszczonym na stronie kampanii.

Konkurs na ekologiczny dom: Szóste paliwo - energooszczędnej architektura

Szóste paliwo to kampania, której zadaniem jest propagowanie energooszczędnej architektury. Ponad 40% energii zużywane jest w sektorze budownictwa, dlatego tak ważna jest efektywność energetyczna. Tanim kosztem możemy ją uzyskać dzięki lepszej izolacji cieplnej budynków. Kampania szóste paliwo dąży do znalezienia odpowiedniej równowagi pomiędzy wkładem inwestycyjnym zmniejszającym energochłonność budynku a korzyściami jakie możemy osiągnąć.

Young Experts Program- energooszczędna architektura na uczelniach

Konkurs na ekologiczny dom organizowany jest w ramach jednego z programów jakimi zajmuje się kampania Szóste paliwo. Young Experts Program skierowany jest do uczelni wyższych oraz techników budowlanych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i uświadamianie studentów na temat jak ważna jest architektura i budownictwo energooszczędne. Program obejmuje głównie wykłady tematyczne na uczelniach i praktyki dla studentów oraz wizyty w siedzibie Rockwool Polska. Konkurs Multi EKO Dom został zorganizowany aby zainteresować studentów budownictwem energooszczędnym. Jak wam podoba się pomysł konkursu i czy wzięlibyście w nim udział? Co według Was powinno się znaleźć w architekturze energooszczędnego domu?

Więcej informacji na stronie www.6paliwo.pl

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.05.2013 11:50
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.