archirama.pl

Konkurs dla studentów architektury i budownictwa Multi EKO Dom

Architektura. Konkurs na ekologiczny dom skierowany jest do studentów architektury i budownictwa i jest częścią kampanii Szóste Paliwo. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi inwestorów na ekologiczne rozwiązania w budownictwie i architekturze

Konkurs dla studentów architektury i budownictwa Multi EKO Dom

Konkurs na architekturę ekologicznego domu!

Fot: materiały prasowe

Konkurs na ekologiczny dom Multi EKO Dom skierowany jest do studentów architektury i budownictwa. Zadaniem uczestników konkursu na ekologiczny dom jest zaprojektowanie jednorodzinnego domu marzeń, który połączy w sobie efektywność energetyczną oraz komfort użytkowania. Architektura budynku powinna być prawie zero-energetyczną formą zrównoważonego budownictwa. Każda praca architektoniczna nadesłana na konkurs na ekologiczny dom powinna zawierać w sobie wykorzystanie systemów i rozwiązań Rockwool. Kolejnym warunkiem jest spełnienie wymogów budynków 2014. Prace można wysyłać do 30 czerwca b.r. Dokładne informacje można znaleźć w regulaminie konkursu umieszczonym na stronie kampanii.

Konkurs na ekologiczny dom: Szóste paliwo - energooszczędnej architektura

Szóste paliwo to kampania, której zadaniem jest propagowanie energooszczędnej architektury. Ponad 40% energii zużywane jest w sektorze budownictwa, dlatego tak ważna jest efektywność energetyczna. Tanim kosztem możemy ją uzyskać dzięki lepszej izolacji cieplnej budynków. Kampania szóste paliwo dąży do znalezienia odpowiedniej równowagi pomiędzy wkładem inwestycyjnym zmniejszającym energochłonność budynku a korzyściami jakie możemy osiągnąć.

Young Experts Program- energooszczędna architektura na uczelniach

Konkurs na ekologiczny dom organizowany jest w ramach jednego z programów jakimi zajmuje się kampania Szóste paliwo. Young Experts Program skierowany jest do uczelni wyższych oraz techników budowlanych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i uświadamianie studentów na temat jak ważna jest architektura i budownictwo energooszczędne. Program obejmuje głównie wykłady tematyczne na uczelniach i praktyki dla studentów oraz wizyty w siedzibie Rockwool Polska. Konkurs Multi EKO Dom został zorganizowany aby zainteresować studentów budownictwem energooszczędnym. Jak wam podoba się pomysł konkursu i czy wzięlibyście w nim udział? Co według Was powinno się znaleźć w architekturze energooszczędnego domu?

Więcej informacji na stronie www.6paliwo.pl

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.05.2013 11:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!