Architektura
ARCHITEKTURA
Konkurs Google Earth. Zielona Góra w finale Google Earth

Konkurs Google Earth. Zielona Góra wygra Google Earth?

  • Komentarze

Zielona góra w Google

Zielona Góra trafiła do finału konkursu Google Earth

Fot: materiały prasowe

Zielona Góra znalazła się wśród sześciu miast z całego świata, które zakwalifikowały się do konkursu Google Earth. Jeśli miasto wygra konkurs Google Earth, to zapewni sobie darmową promocję.

Jak pisze „Gazeta Lubuska” Zielona Góra zakwalifikowała się do szóstki finalistów konkursu Google Earth. W konkursie biorą udział trójwymiarowe projekty miejskich budynków z całego swiata. Jury wybiera te najlepsze. Jak podaje gazeta Zielona Góra znalazła się w prestiżowym gronie finalistów za sprawą pracy Tomasza Szulara.

>>Architektoniczne Google Doodle z Ludwigiem Mies van der Rohe 

To on od pięciu lat buduje trójwymiarowe obrazy Zielonej Góry. Jego praca nad cyfrową mapą Zielonej Góry zaczęła się od wirtualnych przechadzek po Los Angeles i Nowym Jorku. Właśnie po wirtualnych spacerach Szular postanowił przenieść trójwymiarowe modele zielonogórskich budynków do sieci. Jego prace okazały się na tyle udane, że firma Google zaprosiła go jako pierwszego Polaka na konferencję poświęconą projektowaniu 3D.

A teraz jego projekty będą brały udział w konkursie Google Earth. Do konkursu zakwalifikowało się jeszcze jedno polskie miasto – Toruń. Google Earth to program komputerowy firmy Keyhole kupiony w 2004 roku przez Google’a. Programn daje mozliwość wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zrobionych z poziomu ulicy, oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych.

>>Google Street View pokazuje nasze miasta. Zobacz Polskę oczami Street View 

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.04.2012 10:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.