archirama.pl

Konkurs na projekt bryły komisariatu Policji!

Został ogłoszony konkurs na projekt bryły siedziby Policji. Jak powinna wyglądać idealna bryła komendy? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Konkurs na projekt bryły komisariatu Policji!
Fot: materiały prasowe

W ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przy udziale warszawskiego oddziału SARP zorganizowało konkurs na bryłę siedziby policji.

Cel konkursu: projekt modelu bryły komendy

Celem konkursu jest uzyskanie modelu bryły komendy policji, która spełni oczekiwania zarówno funkcjonariuszy jak i społeczeństwa. Aby lepiej zobrazować potrzeby oraz jak powinna wyglądać architektura wnętrza komendy, wśród obywateli i pracowników policji została przeprowadzona ankieta na temat idealnego komisariatu.

Jak powinna wyglądać bryła komendy policji?

Projekt bryły powinien uwzględniać elewacje zewnętrzną, architekturę wnętrza oraz tereny przyległe do budynku tak, by spełniały oczekiwania pracowników policji oraz społeczeństwa. Organizatorzy poszukują nowoczesnej bryły, w która zapewni wysoką jakość obsługi obywateli. W projekcie bryły powinny zostać uwzględnione duże i wygodne przestrzenie do pracy dla funkcjonariuszy. Architektura wnętrza powinna być otwarta, czytelna i przyjazna dla obywateli przychodzących na komendę.

Terminarz konkursu

Zgłoszenia można nadsyłać do 25 marca b.r. do godziny 15.00.  Zawiadomienie uczestników, którzy zostali dopuszczeni do konkursu nastąpi 3 kwietnia b.r.  W dniach 22-26 kwietnia odbędzie się jednodniowe seminarium dla uczestników w jednej z komend policji (dokładny termin zostanie podany). Termin złożenia projektów bryły komisariatów upływa 11 czerwca b.r. o godz. 15.00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 czerwca , a wystawa projektów odbędzie się 24 czerwca b.r.

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 22.03.2013 12:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!