Architektura
ARCHITEKTURA

Konkurs z rewitalizacją w tle

  • Komentarze

Konkurs na projekt nowego muralu na Woli w Warszawie

Wola, dawniej przemysłowa dzielnica Warszawy, wypełnia się biurowcami i nowymi budynkami mieszkalnymi. Ogrodowa 65 to efektowna, choć przez lata mocno zaniedbana modernistyczna kamienica

Fot: RealCo Property Investment and Development

Nowy mural ma ozdobić ścianę kamienicy na Woli w Warszawie. Konkurs na projekt muralu zorganizował właściciel budynku

Rewitalizacja na Woli

Ściana budynku przy ul. Ogrodowej 65 na warszawskiej Woli ma 750 mkw i jest biała – na razie, bo już za kilka miesięcy ma ją pokryć wielkoformatowe malowidło. Właściciel budynku, firma RealCo Property Investment and Development ogłosiła otwarty konkurs na projekt nowego muralu. Obraz ma być wizytówką nowej inwestycji. Organizatorzy konkursu liczą, że praca wpisze się w pejzaż Woli, dzielnicy wciąż pełnej sprzeczności, w której wieżowce sąsiadują z rewitalizowanymi fabrykami, a zaniedbane domy z osiedlami apartamentowców. Wola przestała już być dzielnicą przemysłową, ale w modzie jest nawiązywanie do przeszłości. Zgodnie z regulaminem konkursu, prace powinny nawiązywać do historii budynku lub jego najbliższego sąsiedztwa. Kompozycja i dobór barw powinny być uwarunkowane kontekstem otoczenia. Organizator zapobiegawczo zastrzega, że malowidło nie może wyrażać treści politycznych, rasistowskich, szowinistycznych ani nawołujących do nienawiści.
Prace konkursowe można zgłaszać do 6 września 2016, a rozstrzygnięcie zapowiedziane jest na 10 września. Nagrodzona praca zostanie zrealizowana. Poza pokryciem kosztów wykonania muralu organizator przyzna także nagrodę finansową w wysokości 3000 zł.

Kto namaluje mural?

W konkursie mogą brać udział tylko pełnoletni artyści z doświadczeniem. Poza projektem muralu dla Ogrodowej zgłoszenie powinno zawierać CV, a także portfolio uczestnika i aktualne badania wysokościowe. Na konkurs można nadesłać większą liczbę projektów, udział jest bezpłatny. Prace nadsyła się na adres konkurs@ogrodowa65.plprzeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: RealCo Property Investment and Development
Data publikacji: 5.07.2016 13:27
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.