archirama.pl

Gazeta.pl Kraków: Nowe muzeum Kantora jak most nad Wisłą

Dwa betonowe szyby klatek schodowych dadzą podparcie stalowej konstrukcji nadwieszonej 13 metrów nad ziemią. Tam powstanie główna przestrzeń muzeum. - Prace przypominać będą nieco budowę mostu - oceniają projektanci gmachu Muzeum Kantora nad Wisłą. Muzeum ma być gotowe w przyszłym roku

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Budowa muzeum Tadeusza Kantora i nowej siedziby Cricoteki trwa już blisko rok. Obiekt jest na etapie gotowych fundamentów. Pracownicy z firmy Chemobudowa, głównego wykonawcy budynku, kończą właśnie ściany działowe pomieszczeń piwnicznych.

W budynku duże powierzchnie wykonane zostaną z betonu architektonicznego. Oprócz nich pojawi się także szkło i stal. Jak podkreślają architekci z pracowni nsMoonStudio, która we wrześniu 2006 roku wygrała konkurs na projekt muzeum Kantora i nowej Cricoteki, zależy im na naturalnych, jak najmniej przetworzonych materiałach, odpowiadających twórczej filozofii Tadeusza Kantora.

czytaj całość >>>

 

Źródło: Gazeta.pl Kraków
Autor: Dawid Hajok - Gazeta Wyborcza
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.06.2011 12:35

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!