archirama.pl

Krakowskie centrum opieki nad chorymi na raka. Konkurs architektoniczny

Zadanie w konkursie architektonicznym HMMD polega na przygotowaniu koncepcji niewielkiej bryły, siedziby instytucji wspierającej osoby chore na raka płuc

Konkurs architektoniczny Krakow Oxygen Home

Konkurs architektoniczny Krakow Oxygen Home

Fot: hmmd.org

Konkurs architektoniczny ogłoszony przez serwis HMMD trudno uznać za reklamę Krakowa. Dawna stolica przedstawiona jest jako jedno z najstarszych miast Europy, przyciągające tłumy turystów, ale zarazem fatalne środowisko do życia. Przede wszystkim ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza i szkodliwy dla zdrowia smog. Co ciekawe, organizująca konkurs architektoniczny firma ma siedzibę w Hong Kongu, skądinąd także nie słynącym z krystalicznie czystego środowiska. Czyżby sława krakowskiego powietrza dotarła do dalekiej Azji?


Zadanie uczestników konkursu Krakow Oxygen Home polega na zaprojektowaniu centrum opieki. Nie szpitala, tylko miejsca w którym chorzy i ich rodziny mogłyby otrzymać pomoc psychologiczną czy spotkać się z innymi cierpiącymi na to samo schorzenie. Centrum powinno być więc stosunkowo małym budynkiem, mieszczącym świetlicę, niewielką bibliotekę, kuchnię oraz pomieszczenia dla psychologów.
Architektura wnętrz centrum powinna być komfortowa i dawać przestrzeń do rozmowy. Zamiast sterylnej atmosfery szpitala, należy więc uzyskać wrażenie przytulności i namiastkę domu.

Nagrody:
I nagroda – 6000 dolarów
II nagroda – 3000 dolarów
III nagroda – 1000 dolarów
Termin rejestracji upływa 18 listopada 2015, wysokość opłaty zgłoszeniowej zależy od terminu.

Więcej informacji: hmmd.org

Autor: KZ
Zdjęcia: hmmd.org
Data publikacji: 2.09.2015 16:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!