archirama.pl

KWK Promes projektuje w Hiszpanii! Dom pod Barceloną autorstwa Roberta Koniecznego

Dom pod Barceloną to nowy projekt Roberta Koniecznego. Właściciel katowickiej pracowni architektonicznej KWK Promes  przy współpracy z Michałem Lisińskim i Grzegorzem Ostrowskim zaprojektował dom, który stanie na willowym osiedlu pomiędzy Gironą a Barceloną. Dom pod Barceloną to pokazowa willa, która jest częścią większego założenia firmy Imaestri współpracującej z gwiazdami światowej architektury.

KWK Promes projektuje w Hiszpanii! Dom pod Barceloną autorstwa Roberta Koniecznego

Propozycja Domu pod Barceloną Roberta Koniecznego z KWK Promes wykorzystuje krajobrazowe walory terenu, a jednocześnie odizolowuje budynek od sąsiadów.

Fot: materiały prasowe

Dom pod Barceloną projektu Roberta Koniecznego z KWK Promes powstanie na zlecenie firmy Maestrii. Projekt zakłada stworzenie willowego osiedla w Katalonii, na którym stanie 20 ekskluzywnych domów. Każdą z willi zaprojektowało inne biuro architektoniczne.

Dom pod Barceloną Roberta Koniecznego, czyli polski akcent w Hiszpanii

Propozycja Domu pod Barceloną Roberta Koniecznego z KWK Promes wykorzystuje krajobrazowe walory terenu, a jednocześnie odizolowuje budynek od sąsiadów. W tym celu architekt zaproponował wykorzystanie popularnego motywu – domu, który otoczony jest murem. Ze względu na spadek terenu, na którym powstanie inwestycja, mur okalający dom został przechylony w taki sposób, by zapewnić jak najwięcej prywatności mieszkańcom, a jednocześnie uzyskać jak najlepszy widok na okolicę. By spełnić podstawowe założenia, architekt stworzył dwie strefy ogrodu, z których jedna stanowi otwartą część krajobrazową, natomiast druga jest prywatną strefą stanowiącą naturalne przedłużenie domu. Cześć ogrodu otwartego z częścią zamkniętą została powiązana za pomocą perforacji muru – gdzie wielkość otworów oraz ich ilość będzie uzależniona od preferencji przyszłego inwestora. Taras na poziomie pierwszego piętra willi jest przedłużeniem prywatnej części domu pod Barceloną. Tam, zamknięcie piętra okiennicami umożliwi ochronę wnętrz przed słońcem, nie powodując utraty kontaktu z otoczeniem. Z kolei otwarty taras od strony północy zapewni łagodne światło, nadając wnętrzu dodatkowego klimatu.

Jeden dom, wiele możliwości

Willa autorstwa Roberta Koniecznego została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać walory krajobrazowe terenu i jego topografię, a jednocześnie zapewnić potencjalnym mieszkańcom maksimum prywatności. Z uwagi na powtarzalny charakter działek projekt willi autorstwa KWK Promes może być zlokalizowany na każdym z terenów przeznaczonych pod inwestycję.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 14.01.2014 13:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!