Architektura
ARCHITEKTURA
Życie na Marsie? Pierwsze miasto na Marsie już wkrótce

MISJA NA MARSA 2023. SONDA CURIOSITY WYLĄDOWAŁA NA MARSIE. TERAZ CZAS NA MIASTO NA MARSIE

  • Komentarze

Miasto na Marsie

Lądowanie sondy Curiosity na Marsie. Teraz czas na budowę miasta na Marsie.

Fot: mars-one.com

Udało się LĄDOWANIE NA MARSIE. Kosmiczna sonda Curiosity z sukcesem wylądowała na czerwonej planecie. To początek budowy kolonii na Marsie? Miasto na Marsie ma powstać do 2023 roku. Trwają już przygotowania do kolonizacji Marsa.

Cały świat z zapartym tchem śledził lądowanie sondy Curiosity na Marsie. Lądowanie na Marsie udało się i marsjański łazik będzie mógł kontynuować swoją misję na czerwonej planecie. Czy to początek budowy kolonii na Marsie? Można powiedzieć, że tak, bo od kilku lat trwa projekt budowy MIASTA NA MARSIE. Misja Mars One zaczęła się w 2011 roku.

To ambitny plan zbudowani pierwszego miasta i kolonii na czerwonej planecie już w 2023 roku. Wtedy na Marsa ma polecieć pierwsza czwórka astronautów. Naukowcy zakładają, że w 2033 roku na planecie będzie żyło i pracowało aż 20 kolonizatorów. Pierwsze moduły kosmicznego miasta mają dotrzeć na marsa w 2020 roku. Mieszkalne moduły wyglądają jak znane kapsuły służące astronautom do lądowania. Moduły natychmiast rozpoczną produkcję tlenu i wody, będą również zawierały niezbędne zapasy żywności oraz sprzęt niezbędny dla przygotowania marsjańskiej bazy dla kolejnych kolonizatorów.

>>Kosmiczny projekt domu jednorodzinnego

Misja Mars One, zakładająca budowę MIASTA NA MARSIE, jest misją w jedną stronę. Śmiałkowie, którzy polecą na czerwoną planetę zostaną tam do końca życia. Pierwsze próby budowy marsjańskiej kolonii odbędą się jeszcze na Ziemi już w 2013 roku. Tam astronauci będą przygotowywać się do swojej misji. Pierwszy ładunek z 2,5 tony zaopatrzenia wyląduje na Marsie w 2016 roku. W 2021 roku na Marsie znajdą dwa pierwsze moduły mieszkalne i dwa moduły gospodarcze. Potem rozpocznie się kolonizacja Marsa. A wszystko dzięki udanemu lądowaniu sondy Curiosity?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: mars-one.com
Data publikacji: 9.08.2012 11:06
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.