archirama.pl

Letni dom z basenem. Hiszpański pomysł na dom, ogród i basen [ZDJĘCIA]

Letni dom z basenem daje wakacyjny odpoczynek i wytchnienie od upałów. Ten został wybudowany w słonecznej i gorącej Hiszpanii. Bryła i konstrukcja domu zapewniają stałą optymalną temperaturę. Wykorzystanie kamienia i drewna do budowy domu sprawiają, że dobrze komponuje on się z basenem i ogrodem.

Letni Dom z Basenem 1

Pomysł na letni dom z basenem i jacuzzi. Prosta bryła, kamień i drewno tworzą estetyczne połączenie. 

Fot: Marta González Arquitectos

Letni domek zaprojektowano i wybudowano w słonecznej Hiszpanii. To projekt hiszpańskiej architektki Marty González. Położony nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku świetnie służy relaksowi i wypoczynkowi. Jest uzupełnieniem willi wybudowanej na tej samej działce. Może służyć jako letni domek dla gości. Domek to prosta bryła.

Jej elewacja wykończona została w kamieniu. Architekci wykorzystali połączenie kamienia, drewna. Domek został pomyślany jako miejsce wypoczynku i relaksu oraz zaplecze basenu i jacuzzi. Dobór okien i otworów w ścianach budynku nie jest przypadkowy. Ich układ sprawia, że zapewniony jest stały, delikatny przepływ powietrza, dzięki któremu w domku spędza się komfortowo czas. W całym budynku, na podłodze jest jednolita wykładzina, która również podnosi komfort.

>>Domy. TOP 10 - ranking najlepszych domów archiramy

Altanka tak jak główny budynek również posiada na dachu ogród, który pełni przede wszystkim funkcję regulatora temperatury wewnątrz budynku. Domek i przylegający do niego basen wyposażone są w specjalny system zbierania wody i deszczówki, które są wykorzystywane do podlewania ogródka.

Architekt: Marta González Arquitectos. www.martagonzalez.com
Lokalizacja: Madryt, Hiszpania
Powierzchnia: 50,00 m2.
Realizacja: 2.011.
FOTO: Marta González.

Autor: Marta González Arquitectos, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Marta González Arquitectos
Data publikacji: 13.07.2012 11:52

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!