Architektura
ARCHITEKTURA
Lotnisko we Wrocławiu. Rosyjscy kibice

Lotnisko we Wrocławiu. Nalot rosyjskich kibiców na Euro 2012

  • Komentarze

Lotnisko we Wrocławiu

Lotnisko we Wrocławiu zyskało nowy terminal. Budynek zaprojektowała pracownia JSK Architekci

Fot: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław / fot: Sebastian Stachowiak

Kibice z Rosji opanują lotnisko we Wrocławiu. Terminal Lotniska we Wrocławiu przyjmie rekordową liczbę kibiców na Euro 2012. Tylko rosyjskich kibiców przewinie się przez lotnisko we Wrocławiu blisko 10 tys.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław” w związku z Euro 2012 port lotniczy we Wrocławiu czeka prawdziwe oblężenie kibiców. Głównie kibiców z Rosji. Na wrocławskim lotnisku wyląduje aż 250 samolotów czarterowych. Nawet połowa czarterów, to samoloty rosyjskich kibiców. Jak ustaliła gazeta terminal lotniska we Wrocławiu sporo zarobi na przyjeździe kibiców.

>>Nowy terminal lotniska w Poznaniu. Wkrótce otwarcie!

Lotnisko ma już sporo zamówień na najdroższy rodzaj obsługi VIP. Ta zawiera dojazd limuzyną z pasa startowego do terminalu, specjalne menu oraz osobną poczekalnię w pokoju VIP Supreme. Lotnisko zadbało również o zapewnieni rosyjsko języcznej obsługi. Specjalnie z myślą o Euro 2012 terminal lotniska we Wrocławiu przeszedł gruntowny remont. Budynek zyskał nową bryłę, i halę obsługi pasażerów.

>>Polskie dworce na Euro. Wypadają równie dobrze jak lotniska?

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław / fot: Sebastian Stachowiak
Data publikacji: 31.05.2012 12:06
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.