Architektura
ARCHITEKTURA
Architektura Wrocław. Lotnisko Wrocław

Lotnisko Wrocław: Nowy terminal lotniska we Wrocławiu już dział [ZDJĘCIA]

 • Komentarze

lotnisko we Wrocławiu

Nowy terminal lotniska we Wrocławiu. Budynek zaprojektowała pracownia JSK Architekci

Fot: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław
 • lotnisko we Wrocławiu
 • Nowy terminal lotniska we Wrocławiu
 • Nowy terminal lotniska we Wrocławiu
 • Lotnisko we Wrocławiu
 • Lotnisko we Wrocławiu
 • Lotnisko we Wrocławiu
 • Lotnisko we Wrocławiu

Nowy terminal lotniska we Wrocławiu cieszy pasażerów i specjalistów od architektury. Bo   wrocławskie lotnisko to jeden z najładniejszych portów lotniczych w Polsce.

Nowy terminal lotniska we Wrocławiu został przebudowany z myślą o kibicach, którzy pojawią się w mieście na Euro2012. Ale już dziś z nowego wizerunku lotniska cieszą się mieszkańcy Wrocławia, którzy odprawiają się w nowym terminalu.

Każdy, kto odwiedza nowy terminal lotniska, podkreśla, że jego architektura robi naprawdę spore wrażenie. Hala wrocławskiego lotniska jest prosta w swojej konstrukcji. To przestrzenna bryła z nieco falującymi kształtami. Kombinacja szkła i metalu robi dobre wrażenie. Daje poczucie przestrzeni i harmonii. Do tego pofalowany dach terminalu lotniska sprawia, że patrząc na terminal ma się poczucie, że pozostaje on w ciągłym ruchu.

 >>> Odlotowa wieża lotniska w Łodzi. Zobacz zdjęcia

Terminal okazale prezentuje się zwłaszcza w nocy, gdy hala jest rozświetlona od wewnątrz. Za to w dzień szklana konstrukcja pozawala obserwować ruch panujący na płycie lotniska. Do czego zachęcają oryginalne fotele umieszczone w hali odlotów. Wisienką do lotniczego tortu ma być montaż specjalnych rękawów, które pozwolą pasażerom wsiadać wprost na pokład samolotu bez konieczności schodzenia na płytę lotniska.

>>>Fabryka Norblina. Próbują połączyć ruinę z biurowcem. Czy to się może udać?

Można chyba śmiało powiedzieć, że obok warszawskiego lotniska, to wrocławskie jest jednym z najładniejszych w kraju. O wygląd nowego terminalu portu lotniczego we Wrocławiu zadbała pracownia JSK Architekci – jej architekci maja zdecydowany wkład w rozwój infrastruktury przygotowywanej na Euro 2012. Wystarczy tylko wspomnieć o Stadionie Narodowym w Warszawie czy Stadionie Miejskim we Wrocławiu, obok których trudno przejść obojętnie.   

 >>> Pierwszy stadion na Euro 2012. Dobrze wygląda?

Lotnisko wygląda dość odlotowo, ale czy to wystarczy, żeby nie było obciachu na Euro 2012?

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław / fot: Sebastian Stachowiak, materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław
Data publikacji: 15.03.2012 11:56
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.