„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Architektura
ARCHITEKTURA
Obiekty sportowe. Skocznia narciarska w Lublinie

Lubelska Krokiewka, czyli skocznia narciarska w Lublinie

  • Komentarze

Skocznia narciarska w Lublinie

W Lublinie ma powstać skocznia narciarska

Fot: Inter Steel
  • Skocznia narciarska w Lublinie
  • Skocznia narciarska w Lublinie
  • Lubelska Krokiewka
  • Lubelska Krokiewka

Skocznia narciarska na Lubelszczyźnie? Tak. Projekt skoczni narciarskiej w Lublinie jest na ukończeniu. Inwestorzy chcą, żeby budowa lubelskiej Krokiewki zakończyła się przed zimą.

Jak pisze „Dziennik Wschodni” lubelska skocznia narciarska to społeczna inicjatywa grupy pasjonatów skoków narciarskich. Bracia Aleksander i Maksymilian Furtak wraz z kolegą Damianem Widomskim od kilku lat zabiegali o zbudowanie w Lublinie skoczni narciarskiej z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej, panowie zbudowali zupełnie amatorską skocznię przy ulicy Liszkowskiego. Na obiekcie odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach narciarskich.

Niestety właściciel posesji zażądał jej rozebrania. Ale jak podaje gazeta panom udało się znaleźć lokalizację dla nowego obiektu. Lubelski MOSiR zaproponował wybudować skocznię obok hali „Globus” przy ulicy Kazimierza Wielkiego. W projekt budowy lubelskiej Krokiewki włączyła się firma Inter Steel z Krakowa, która zajęła się opracowaniem projektu budowlanego i wykonawczego oraz nadzorem nad późniejszą budową. W projektowanie profilu skoczni aktywnie włączył się Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Krakowskiej. Prace podobno są już na ukończeniu. 

Krokiewka ma powstać na odpowiednio wyprofilowanej górce w pobliżu hali „Globusa”. Dzięki temu będzie można obserwować skoki z tarasów hali. Rozbieg umieszczony zostanie na stalowej konstrukcji. Dziennik Wschodni” pisze, że według założeń projektowych, lubelska skocznia narciarska będzie wyposażona w zmienny kąt nachylenia rozbiegu. Na razie nie wiadomo jak długie skoki będzie można oddawać na lubelskiej skoczni.

>>Stadion Narodowy walczy o miano najlepszego na świecie 

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Inter Steel
Data publikacji: 4.04.2012 13:25
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.