Architektura
ARCHITEKTURA
Lublin. Strefa płatnego parkowania w Lublinie

Lublin z płatną strefą parkowania

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Lublin, przykładem wielu europejskich metropolii, chce ograniczyć ruch samochodów w centrum. Miasto chce w całym śródmieściu wprowadzić strefę płatnego parkowania.

Jak pisze „Kurier Lubelski” lubelski magistrat pracuje nad objęciem centrum miasta całkowitą strefą płatnego parkowania. Obecnie w Lublinie obowiązuje podział na miejsca parkingowe płatne i bezpłatne. Teraz miasto chce to zmienić. Nowa strefa płatnego parkowania ma objąć swoim zasięgiem 57 ulic.

Będzie w niej ok. 1700 płatnych postojówek. Dziś na tym terenie jest ok. 600 płatnych miejsc parkingowych. Obecnie urzędnicy są na etapie wyboru firmy, która będzie zarządzać strefą płatnego parkowania w Lublinie. Na razie urzędnicy otrzymali dwie oferty. Do przetargu stanęło Konsorcjum City Parking Group wraz z lubelskim MPK, które oszacowało swoje koszty na 6 milionów 680 tysięcy złotych oraz spółka Parxis, która zaproponowała ofertę o wartości 6 milionów 830 tysięcy złotych.

Od wykonawcy miasto oczekuje stworzenia pełnej infrastruktury parkingowej oraz prowadzenia jej przez 45 miesięcy. Na zbudowanie płatnej strefy parkowania miasto jest skłonne przeznaczyć około 8 milionów złotych. Ale według szacunków urzędników inwestycja powinna szybko się zwrócić, bo roczne wpływy z parkometrów obliczono na blisko 3,5 miliona złotych.

Jak pisze gazeta ratusz chce, żeby strefa płatnego parkowania zaczęła działać 0d 1 października 2012 roku. Tym samym Lublin dołączyłby do grona miast i metropolii, które starają się ograniczać ruch samochodów w centrum miasta.

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.04.2012 10:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.