Architektura
ARCHITEKTURA
Lublin. Aprtamenty na miejscu kina kosmos

Lublin: Zniknęło kino Kosmos, będzie apartamentowiec

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Niedawno wyburzono w Lublinie legendarne kino kosmos. W jego miejsce powstanie luksusowy apartamentowiec. Centrum Park będzie oferował najdroższe w Lublinie mieszkania.

Jak pisze „Dziennik Wschodni” kończą się porządki w miejscu, gdzie do niedawna stało kino Kosmos. Uprzątany jest gruz po rozbiórce kina. Właściciel działki przygotowuje teren pod nową inwestycję Centrum Park. Na miejscu kina Kosmos ma stanąć okazały apartamentowiec. Inwestor przygotował już projekt nowych budynków.

Przy ulicy Leszczyńskiego powstanie kompleks biurowo – mieszkalny. W czterokondygnacyjnym gmachu powstaną lokale usługowe i mieszkania. Druga część kompleksu to dwa razy wyższy budynek. Na parterze znajdą się wyłączni biura. Pozostałe pietra zarezerwowane są dla luksusowych apartamentów. Jak ustaliła gazeta mieszkania będą liczyć od 50 do 137 metrów kwadratowych. Za najdroższy apartament będzie trzeba zapłacić blisko 1 milion złotych. Budynek będzie wykończony w podwyższonym standardzie.

>>Lublin z płatną strefą parkowania

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.05.2012 11:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.