archirama.pl

Lublin: Zniknęło kino Kosmos, będzie apartamentowiec

Niedawno wyburzono w Lublinie legendarne kino kosmos. W jego miejsce powstanie luksusowy apartamentowiec. Centrum Park będzie oferował najdroższe w Lublinie mieszkania.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Dziennik Wschodni” kończą się porządki w miejscu, gdzie do niedawna stało kino Kosmos. Uprzątany jest gruz po rozbiórce kina. Właściciel działki przygotowuje teren pod nową inwestycję Centrum Park. Na miejscu kina Kosmos ma stanąć okazały apartamentowiec. Inwestor przygotował już projekt nowych budynków.

Przy ulicy Leszczyńskiego powstanie kompleks biurowo – mieszkalny. W czterokondygnacyjnym gmachu powstaną lokale usługowe i mieszkania. Druga część kompleksu to dwa razy wyższy budynek. Na parterze znajdą się wyłączni biura. Pozostałe pietra zarezerwowane są dla luksusowych apartamentów. Jak ustaliła gazeta mieszkania będą liczyć od 50 do 137 metrów kwadratowych. Za najdroższy apartament będzie trzeba zapłacić blisko 1 milion złotych. Budynek będzie wykończony w podwyższonym standardzie.

>>Lublin z płatną strefą parkowania

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.05.2012 11:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!