Architektura
ARCHITEKTURA

Małe domy. Konkurs architektoniczny

  • Komentarze

Małe domy dla bezdomnych. Konkurs architektoniczny

Małe domy dla bezdomnych. Konkurs architektoniczny w USA

Fot: www.tinyhomeschicago.org

Mały dom dla bezdomnego zaprojektować mają uczestnicy konkursu architektonicznego Tiny Homes. Prototyp domu zostanie wybudowany, a następnie zaprezentowany na wystawie

Konkurs architektoniczny Tiny Homes ogłoszony został przez AIA (American Institute of Architects), oddział w Chicago. Organizacja zrzeszająca architektów z USA wśród swoich celów ma edukację i rozwój społeczny, a jednym z wykorzystywanych w tym celu narzędzi są właśnie konkursy. 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu małego, taniego w budowie i eksploatacji domu. Własny kąt ma być alternatywą dla schroniska dla bezdomnych. Dom ma dawać użytkownikowi większą swobodę oraz komfort niż schronisko, a przy tym ułatwiać integrację społeczną. Własny dom to miejsce na przechowywanie dokumentów i rzeczy osobistych, a przy tym adres Projekt a być przeznaczony dla młodych dorosłych, w wieku 18-24 lata, mieszkających w Chicago. Budynki mogą być zgrupowane w niewielkie osiedla, złożone z 10-12 budynków i przestrzeni wspólnej.

W konkursie architektonicznym mogą brać udział architekci i studenci kierunków projektowych. Udział w konkursie nie wymaga wniesienia opłaty zgłoszeniowej.

Laureaci I nagrody otrzymają 5000 $ a ponadto kolejne 5000 $ jako wynagrodzenie za opracowanie ostatecznego projektu. Prototyp domu w pełnej skali zostanie zaprezentowany na wystawie podczas konferencji Tiny Homes Summit, zaplanowanej na 18 kwietnia 2016. Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie w Illinois - Chicago.

Termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie architektonicznym upływa 30 stycznia 2015.
Więcej informacji: www.tinyhomeschicago.org

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.tinyhomeschicago.org
Data publikacji: 2.12.2015 11:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.