archirama.pl

Małe domy. Konkurs architektoniczny

Mały dom dla bezdomnego zaprojektować mają uczestnicy konkursu architektonicznego Tiny Homes. Prototyp domu zostanie wybudowany, a następnie zaprezentowany na wystawie

Małe domy dla bezdomnych. Konkurs architektoniczny

Małe domy dla bezdomnych. Konkurs architektoniczny w USA

Fot: www.tinyhomeschicago.org

Konkurs architektoniczny Tiny Homes ogłoszony został przez AIA (American Institute of Architects), oddział w Chicago. Organizacja zrzeszająca architektów z USA wśród swoich celów ma edukację i rozwój społeczny, a jednym z wykorzystywanych w tym celu narzędzi są właśnie konkursy. 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu małego, taniego w budowie i eksploatacji domu. Własny kąt ma być alternatywą dla schroniska dla bezdomnych. Dom ma dawać użytkownikowi większą swobodę oraz komfort niż schronisko, a przy tym ułatwiać integrację społeczną. Własny dom to miejsce na przechowywanie dokumentów i rzeczy osobistych, a przy tym adres Projekt a być przeznaczony dla młodych dorosłych, w wieku 18-24 lata, mieszkających w Chicago. Budynki mogą być zgrupowane w niewielkie osiedla, złożone z 10-12 budynków i przestrzeni wspólnej.

W konkursie architektonicznym mogą brać udział architekci i studenci kierunków projektowych. Udział w konkursie nie wymaga wniesienia opłaty zgłoszeniowej.

Laureaci I nagrody otrzymają 5000 $ a ponadto kolejne 5000 $ jako wynagrodzenie za opracowanie ostatecznego projektu. Prototyp domu w pełnej skali zostanie zaprezentowany na wystawie podczas konferencji Tiny Homes Summit, zaplanowanej na 18 kwietnia 2016. Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie w Illinois - Chicago.

Termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie architektonicznym upływa 30 stycznia 2015.
Więcej informacji: www.tinyhomeschicago.org

Autor: KZ
Zdjęcia: www.tinyhomeschicago.org
Data publikacji: 2.12.2015 11:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!