archirama.pl

Euro 2012 w Doniecku. Zobacz stadion Donbas Arena na Euro 2012 w Doniecku

Stadion w Doniecku. Trzy mecze grupy D Euro 2012, w tym spotkanie Francja Anglia, zostaną rozegrane na Donbas Arenie. Stadion w Doniecku, to jeden z najlepszych stadionów na świecie. Powstał jako pierwszy stadion na Euro 2012.

Donbas Arena stadion w Doniecku

Donbas Arena, czyli stadion w Doniecku na Euro 2012

Fot: Дядя Саша/wikimedia

Donbas Arena w Doniecku, stadion na którym pierwszy mecz Euro 2012 zagrają reprezentacje Anglii i Francji, to arena piłkarska spełniająca najwyższe światowe standardy. Stadion w Doniecku został zaprojektowany przez biuro Arup Sport z Wielkiej Brytanii. Stadion powstał kosztem 320 mln euro. Jednorazowo może pomieścić ponad 51 tys. widzów. Donbas Arena stanęła w samym centrum Doniecka w Parku Komsomołu Leninowskiego.

Stadion w Doniecku o półowalnym kształcie charakteryzuje się wyjątkową szklaną elewacją która zajmuje powierzchnię 24 tys. metrów kwadratowych. Przy zapalonych jupiterach, Donbas Arena lśni w nocy na całą okolicę Doniecka. Projektanci zadbali oto, aby maksymalnie przybliżyć widzów do płyty boiska. Dzięki temu i kilku innym rozwiązaniom technicznym Donbas Arena zapewnia kibicom znakomity widok z dowolnego miejsca stadionu. Na stadionie w Doniecku, oprócz Anglików i Francuzów, swoje mecze rozegra również reprezentacja Ukrainy.

>>Gdzie zamieszkają reprezentacje i kibice Rosji, Hiszpanii, Anglii, Holandii i Niemiec podczas Euro 2012?

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Дядя Саша/wikimedia
Data publikacji: 11.06.2012 16:18

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!