Architektura
ARCHITEKTURA
Stadion Narodowy. Strefa kibica VIP

Miasteczko VIP – ów koło Narodowego. Strefa dla wyjątkowego kibica

  • Komentarze

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Strefa kibica Warszawa powstaje pod Pałacem Kultury. A pod Stadionem Narodowym rośnie miasteczko dla VIP – ów.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa” w VIP-owskim miasteczku staną telebimy i specjalne sceny. Teren przygotowywany jest dla gości UEFA i sponsorów. Dokoła Stadionu Narodowego zostana ustawione punkty gastronomiczne, sklepy, kasy i toalety - mają być dostępne dla wszystkich kibiców z wykupionymi biletami.

Od strony al. Zielenieckiej staną dwa namioty. Jak ustaliła gazeta będzie to tzw strefa hospitality. Namioty rozstawi UEFA. Strefa hospitality jest przeznaczona dla posiadaczy kart Club Prestige, dla gości zaproszonych przez UEFA i sponsorów.

Po ogłoszeniu organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie plany przewidywały zabudowanie strefy wokół Stadionu Narodowego. Miały powstać tu hotele restauracje i miasteczko mediowe. Ostatecznie z ambitnych planów architektonicznych trzeba było zrezygnować. Udało się uporządkować teren wokół stadionu. Ułożyć alejki i zasadzić drzewa.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 29.05.2012 13:21
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.