archirama.pl

Miasteczko VIP – ów koło Narodowego. Strefa dla wyjątkowego kibica

Strefa kibica Warszawa powstaje pod Pałacem Kultury. A pod Stadionem Narodowym rośnie miasteczko dla VIP – ów.

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - makieta

Fot: www.stadionnarodowy.org.pl

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Warszawa” w VIP-owskim miasteczku staną telebimy i specjalne sceny. Teren przygotowywany jest dla gości UEFA i sponsorów. Dokoła Stadionu Narodowego zostana ustawione punkty gastronomiczne, sklepy, kasy i toalety - mają być dostępne dla wszystkich kibiców z wykupionymi biletami.

Od strony al. Zielenieckiej staną dwa namioty. Jak ustaliła gazeta będzie to tzw strefa hospitality. Namioty rozstawi UEFA. Strefa hospitality jest przeznaczona dla posiadaczy kart Club Prestige, dla gości zaproszonych przez UEFA i sponsorów.

Po ogłoszeniu organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie plany przewidywały zabudowanie strefy wokół Stadionu Narodowego. Miały powstać tu hotele restauracje i miasteczko mediowe. Ostatecznie z ambitnych planów architektonicznych trzeba było zrezygnować. Udało się uporządkować teren wokół stadionu. Ułożyć alejki i zasadzić drzewa.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: www.stadionnarodowy.org.pl
Data publikacji: 29.05.2012 13:21

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!