Architektura
ARCHITEKTURA

Życie Warszawy: Miasto w naszych kolorach

  • Komentarze

Trzeci raz przestrzenią miasta zawładną twórcy murali, graffiti i szablonów. Zmienią m.in. oblicze kina Atlantic, sklepu Kamionek czy budynku sanepidu na Chłodnej. Festiwal Street Art Doping potrwa od 4 do 31 lipca

W tym roku zamiast ściągać mnóstwo zagranicznych gwiazd, oddajemy przestrzeń artystom krajowym – mówi Robert Przepiórski z fundacji Do Dzieła!. Wyjaśnia też, że wybór ten był świadomy i naturalny.

– Polscy streetartowcy najczęściej mogą pracować w przestrzeni miejskiej, realizując projekty tematyczne na zlecenie instytucji. Własną twórczość pokazują dopiero na zagranicznych imprezach – mówi.

Wspierająca go w pracy nad imprezą Katarzyna Dziubłowska dodaje, że na festiwalu większość prac realizowana jest nie tylko bez narzucania tematu, ale nawet bez konieczności wcześniejszej konsultacji projektów. To wyraz zaufania do zaproszonych gości.

Reanimacja sprayem

W różnych częściach miasta pracować będą więc postaci od początku wspierające festiwal. Takie jak Sepe i Chazme, którzy w pierwszej edycji namalowali popularny mural z Fryderykiem Chopinem pod PKiN. Trzecią odsłonę otworzą, przygotowując projekt na ścianę kina Atlantic czy M-City, który ożywi sklep Kamionek (9.07). Ale zagraniczni goście także będą. Na przykład SatOne, któremu sanepid odda we władanie ścianę swego budynku od strony ul. Chłodnej.

czytaj całość >>>

przeczytaj rowniez
Źródło: Życie Warszawy
Autor: Dominika Węcławek
Data publikacji: 28.06.2011 11:08
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.