Architektura
ARCHITEKTURA

Międzynarodowy konkurs architektoniczny – przestrzeń publiczna dla dzieci

  • Komentarze

Współczesna architektura i urbanistyka Ukrainy - przestrzęń publiczna przyjazna dzieciom

Konkurs architektoniczny ; przestrzęń publiczna przyjazna dzieciom

Fot: www.child-friendly.org

Władze miejskie Iwano-Frankiwska ogłosiły konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania przestrzeni miejskiej tak, by lepiej odpowiadała potrzebom dzieci

Iwano-Frankiwsk to miasto założone w XVII wieku w zachodniej części Ukrainy. Pierwotna twierdza szybko zaczęła się rozwijać i w XVIII stuleciu miasto nazywane już było „małym Lwowem”. W śródmieściu znajdują się między innymi barokowe zabytki, obiekty użyteczności publicznej i budynki mieszkalne. Przestrzenie publiczne często służą jako miejsce handlu. Bazary, wielkoformatowe reklamy i inne obiekty składają się na raczej chaotyczną przestrzeń, w której niewiele jest miejsc pozwalających dzieciom na bezpieczną i spokojną zabawę.

Konkurs architektoniczny Child-friendly public space ma pomóc w zebraniu pomysłów służących poprawie miejskiej przestrzeni. W konkursie mogą brać udział projektanci i studenci architektury oraz kierunków projektowych. Jury oceniając prace będzie brało pod uwagę zgodność z wymaganiami dotyczącymi placów zabaw dla dzieci; innowacyjność pomysłów; dobra integracja z istniejącym środowiskiem miejskim i poprawa jakości przestrzeni publicznej.


Harmonogram konkursu architektonicznego i nagrody

15 maja 2015 – termin nadsyłania prac konkursowych
1 czerwca 2015 – ogłoszenie wyników konkursu, prezentacja prac

I nagroda 1800 €
II nagroda 1200 €
III nagroda 600 €

Więcej informacji http://www.child-friendly.org/

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.child-friendly.org
Data publikacji: 17.04.2015 10:51
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.