Totalizator Sportowy (TS), który jest dzierżawcą nieruchomości od 2008 roku (Skarb Państwa jest właścicielem TWKS), przy wspraciu firmy doradczej PwC w ciągu 12 - 24 miesięcy, ma za zadanie znaleźć partenrów do realizacji projektu przebudowy Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. Pierwsze prace dotyczące przebudowy architektury i terenu torów na Służewcu, maja rozpocząć się już w tym roku. Ich celem będzie przywrócenie funkcji rekreacyjno-sportowej obiektu. W 2013 roku, prace remontowe rozpoczną się od modernizacji zabytkowyej architektury budynków, które najpilniej potrzebują rewitalizacji. Remonty dotyczyć będą brył budynków: Trybuny I i Trybuny II, Stajni, brył mieszkalnych oraz budowy stacji Punktu Zdawczo Odbiorczego przyłącza energetycznego. W roku bieżącym, zostanie również przygotowany odpowiednio teren do planowanych przyszłych inwestycji. 35 mln złotych to kwota jaką pochłoną prace budowlane w najbliższych miesiącach modernizacji architektury służewieckiego toru wyścigowego.
Architektura terenu na Służewcu w planach inwestycyjnych.
Obszar Torów Wyścigów Konnych na Służewcu (TWKS) podzielony jest na 8 powierzchni inwestycyjnych. Do każdego z ośmiu obszarów przypisano funkcję, np. "usługi sportu". W praktyce oznacza to, że inwestorzy będą mogli wprowadzać w życie konkretną, zaplanowaną już inwestycję w ramach danego obszaru. Podział na 8 obszarów wynika z konieczności zachowania istniejącego układu funkcjonalno-przestrzennego terenu TWKS, który jest wpisany jako zamierzenie urbanistyczne w rejestrze zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszelkie zmiany wprowadzonane w dodychczasową architekturę nieruchomości nie mogą zaburzać tego układu, moga stanowić tylko jego uzupełnienie. Urząd Konserwatora Zabytków decyduje o określonych funkcjach podzielonego na obszary terenu. Część projektu inwestycyjnego zakłada rozbudowę toru wyścigowego o nowe bryły. Architektura tamtejszych terenów może wzbogacić się o obiekty takie jak: hotele, budynki usługowe, biurowe i mieszkalne, zaplecza czy wielofunkcyjną halę o powierzchni ok. 40 tys.mkw, w której odbywały sie imprezy sportowe, targowe. Planowana jest także rozbudowa Trybuny II, budowa stajni gościnnych oraz wieży widokowej. Szczegółowy plan wykonywania prac będzie uzgodniony już z wyłonionymi partnerami.
Architektura nowych brył przywróci dany blask Wyścigom
Wszelkie zmiany, wprowadzone w dotychczasową architekturę terenów, mają na celu przywrócenie blasku TWKS, dodając kilka nowych funkcji związanych ze sportem i rekreacją, ale zachowując jego charakter oraz rozwijając podstawową funkcję obiektu jaką są wyścigi konne. Tym bardziej, że tor na Służewcu to wyjatkowy przykład architektury hippicznej na skale światową. Dodane nowe funkcje służewieckiego toru mają służyć mieszkańcom Warszawy przez cały rok, a nie tylko w weekendy, jak to było do tej pory. Modernizacja toru nie bedzie kolidowała z obecną działalnościa TWKS. W 2013 sezon wyścigowy został zaplanowany w podobnej formule co poprzednie sezony. Prace modernizacyjne będą odbywać się równolegle do planowanych wyścigów konnych.

-
Oskar Hansen. Przyczółek Grochowski, to osiedle składające się z jednego, bardzo długiego bloku o długości półtorej kilometra. Wijący się niczym wąż budynek powstał na terenie dawnej podwarszawskiej wsi Gocław według projektu awangardowych architektów - Oskara i Zofii Hansenów więcej
-
Adaptacja silosu na mieszkanie
Ołomuniecki silos nie został oswojony, lecz okiełznany: nie mamy do czynienia z typowym loftem, mieszkaniem bezkonfliktowo wpisującym się w historyczną tkankę architektoniczną, ale z radykalną interwencją, której najważniejszym elementem jest dominująca, przeskalowana nadbudowa więcej
-
-
Hala sportowa w Bieruniu
Budynek hali powstał w wyniku rozpisanego przez gminę ogólnopolskiego konkursu architektonicznego więcej
