Architektura
ARCHITEKTURA
Przebudowa architektury Toru Wyścigów Konnych na warszawskim Służewiu.

Modernizacja architektury i terenu Torów Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Zobacz plany najnowszej inwestycji!

  • Komentarze

Modernizacja architektury obszaru Torów Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Zobacz plany najnowszej inwestycji!
Fot: materiały prasowe
  • Modernizacja architektury obszaru Torów Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Zobacz plany najnowszej inwestycji!

Nowa architektura, nowe bryły i zagospodarowanie terenu toru wyścigowego na Służewcu może kosztować od 400 mln do 1 mld zł. Totalizator Sportowy poszukuje inwestorów, którzy sfinansują przedsięwzięcie. Zobaczcie co planują na warszawskich Wyścigach  

Totalizator Sportowy (TS), który jest dzierżawcą nieruchomości od 2008 roku (Skarb Państwa jest właścicielem TWKS), przy wspraciu firmy doradczej PwC w ciągu 12 - 24 miesięcy, ma za zadanie znaleźć partenrów do realizacji projektu przebudowy Torów Wyścigów Konnych na Służewcu. Pierwsze prace dotyczące przebudowy architektury i terenu torów na Służewcu, maja rozpocząć się już w tym roku. Ich celem będzie przywrócenie funkcji rekreacyjno-sportowej obiektu. W 2013 roku, prace remontowe rozpoczną się od modernizacji zabytkowyej architektury budynków, które najpilniej potrzebują rewitalizacji. Remonty dotyczyć będą brył budynków: Trybuny I i Trybuny II, Stajni, brył mieszkalnych oraz budowy stacji Punktu Zdawczo Odbiorczego przyłącza energetycznego. W roku bieżącym, zostanie również przygotowany odpowiednio teren do planowanych przyszłych inwestycji. 35 mln złotych to kwota jaką pochłoną prace budowlane w najbliższych miesiącach modernizacji architektury służewieckiego toru wyścigowego.

Architektura terenu na Służewcu w planach inwestycyjnych.

Obszar Torów Wyścigów Konnych na Służewcu (TWKS) podzielony jest na 8 powierzchni inwestycyjnych. Do każdego z ośmiu obszarów przypisano funkcję, np. "usługi sportu". W praktyce oznacza to, że inwestorzy będą mogli wprowadzać w życie konkretną, zaplanowaną już inwestycję w ramach danego obszaru. Podział na 8 obszarów wynika z konieczności zachowania istniejącego układu funkcjonalno-przestrzennego terenu TWKS, który jest wpisany jako zamierzenie urbanistyczne w rejestrze zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszelkie zmiany wprowadzonane w dodychczasową architekturę nieruchomości nie mogą zaburzać tego układu, moga stanowić tylko jego uzupełnienie. Urząd Konserwatora Zabytków decyduje o określonych funkcjach podzielonego na obszary terenu. Część projektu inwestycyjnego zakłada rozbudowę toru wyścigowego o nowe bryły. Architektura tamtejszych terenów może wzbogacić się o obiekty takie jak: hotele, budynki usługowe, biurowe i mieszkalne, zaplecza czy wielofunkcyjną halę o powierzchni ok. 40 tys.mkw, w której odbywały sie imprezy sportowe, targowe. Planowana jest także rozbudowa Trybuny II, budowa stajni gościnnych oraz wieży widokowej. Szczegółowy plan wykonywania prac będzie uzgodniony już z wyłonionymi partnerami.

Architektura nowych brył przywróci dany blask Wyścigom

Wszelkie zmiany, wprowadzone w dotychczasową architekturę terenów, mają na celu przywrócenie blasku TWKS, dodając kilka nowych funkcji związanych ze sportem i rekreacją, ale zachowując jego charakter oraz rozwijając podstawową funkcję obiektu jaką są wyścigi konne. Tym bardziej, że tor na Służewcu to wyjatkowy przykład architektury hippicznej na skale światową. Dodane nowe funkcje służewieckiego toru mają służyć mieszkańcom Warszawy przez cały rok, a nie tylko w weekendy, jak to było do tej pory. Modernizacja toru nie bedzie kolidowała z obecną działalnościa TWKS. W 2013 sezon wyścigowy został zaplanowany w podobnej formule co poprzednie sezony. Prace modernizacyjne będą odbywać się równolegle do planowanych wyścigów konnych. 

przeczytaj rowniez
Autor: Marta Peter
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.03.2013 18:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.