archirama.pl

Modernizacja bryły domu w Piasecznie. Zobacz projekt przebudowy biura JABRAARCHITECTS

Podstawowymi założeniami przebudowy oraz modernizacji bryły Domu na Zalesiu w Piasecznie było wprowadzenie większej ilości światła naturalnego do wnętrz budynku, zwiększenie powierzchni jadalni oraz salonu, a także nowa elewacja. Za projekt odpowiedzialne jest biuro JABRAARCHITECTS.

Modernizacja bryły domu w Piasecznie. Zobacz projekt przebudowy biura JABRAARCHITECTS

Projekt przebudowy bryły domu w Piasecznie zakłada przede wszystkich zwiększenie przeszkleń od strony ogrodu, a także nową elewację, która ma nadać całości charakter prostoty i elegancji.

Fot: materiały prasowe

Jednorodzinny Dom na Zalesiu w Piasecznie pod Warszawą, którego inwestorem jest młody przedsiębiorca ma powierzchnię 250 mkw. Wybudowany został w 2007 roku i zlokalizowany jest na działce o całkowitej powierzchni 1150 mkw. Projekt przebudowy bryły zakłada przede wszystkich zwiększenie przeszkleń od strony ogrodu, a także nową elewację, która ma nadać całości charakter prostoty i elegancji.

Modernizacja wnętrz domu jednorodzinnego projektu JABRAARCHITECTS

W celu powiększenia części jadalni i salonu architekci zdecydowali się na zabudowę dolnej części podcienia stanowiącego taras od strony ogrodu. Projekt modernizacji bryły zakłada także przebudowę węzła parteru obejmującego gabinet oraz łazienkę. W wyniku tej zmiany ma powstać pokój z funkcją hobby, a także pomieszczenie fitness z sauną. Inwestor chciał również, aby wnętrza były lepiej doświetlone. Dlatego też od strony ogrodu wstawiono większe przeszklenia. Projekt zakłada także powiększenie i dobudowę pionowych okien na piętrze. Modernizacja bryły nie uwzględnia ingerencji w konstrukcję obecnej bryły budynku.

Prostota i elegancja bryły

Przebudowa zewnętrznej części wiąże się ze zwiększeniem powierzchni tarasów, a także dobudową małego basenu. Poza tym architekci zaplanowali zadaszenie części tarasu, w wyniku czego uzyskają balkon dla pokoju na piętrze. Modernizację przejdzie także elewacja bryły: zostanie ona poddana termomodernizacji, a wymiana materiałów na zewnętrznych ścianach (na m.in.: beton architektoniczny, płytki klinkierowe i drewniane panele) podniesie standard wykończenia. Dach osikowy oraz zlikwidowane okapy zastąpi blacha tytanowo-cynkowa. Zmieniona zostanie także nawierzchnia podjazdu i część wejściowa oraz strefa tarasu: łupane kamienie granitowe zostaną wymienione na płyty z betonu architektonicznego.
Realizacja projektu przebudowy planowana jest na II-III kwartał 2014 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.12.2013 13:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!