archirama.pl

Modernizm w Gdyni – nie tylko w przerwie na kawę. Wystawa fotografii

Co zobaczyć nad morzem? Zbliża się Weekend Architektury w Gdyni, ale już teraz można obejrzeć wystawę fotografii Białego Miasta autorstwa dwóch pasjonatów modernizmu. Wystawa czynna do połowy sierpnia 2014

Uwiedzeni modernizmem. Co warto zobaczyć nad morzem?

Wystawa fotografii Uwiedzeni modernizmem

Fot: materiały prasowe Agencji Rozwoju Gdyni

Wystawa fotografii Uwiedzeni modernizmem

Na szlaku modernizmu

Pogoda nad Bałtykiem bywa zmienna. Kiedy słońce na chwilę schowa się za chmurami, może warto wybrać się na kawę? Na gdyńskim Szlaku Modernizmu, w kawiarni Caffe Anioł przy ulicy Kilińskiego 6 otwarta została nowa wystawa. Fotografie Michała Witkowskiego i Dariusza Sobieckiego pokazują gdyński modernizm. Każdy z autorów patrzy na dziedzictwo Białego Miasta inaczej, pokazując bryły budynków i detale architektoniczne.
....dominanta "geometrycznego" myślenia Michała spotyka się z impresyjnym, "światłoczułym" widzeniem Darka - bo taki jest gdyński modernizm: wielowymiarowy, nierzadko bajkowy; na pewno intrygujący i piękny – podkreślają organizatorzy wystawy „Uwiedzeni modernizmem”.

Autorzy wystawy i modernistyczna architektura

Dariusz Sobiecki mówi o sobie: anglista z wykształcenia, twórca z powołania - tak mógłbym najkrócej podsumować swoją aktywność. Od kilku lat konsekwentnie tworzę jako fotograf, choć kiedyś bardziej stawiałem na muzykę. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach, przeglądach i plebiscytach umacniają mnie na twórczej drodze. Uśpiona nieco żyłka pisarska znajduje ujście w prowadzeniu blogów fotograficzno - eksploracyjnych, z których jeden jest całkowicie poświęcony fenomenowi Gdyni:www.cudownagdynia.pl Można też często dostrzec mnie na rowerze - uwielbiam szybką jazdę; no chyba, że coś mnie fotograficznie zaintryguje - aparat zawsze czeka w plecaku!

Michał Witkowski jest architektem i zwraca uwagę na grę brył i faktur, język współczesnej architektury podkreślony światłem. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane oraz nagradzane na konkursach fotograficznych takich jak między innymi „Gdyński modernizm w obiektywie”.

Gdyński Szlak Modernizmu jest patronem i promotorem wystawy.

Zdjęcia: materiały prasowe Agencji Rozwoju Gdyni
Data publikacji: 18.07.2014 15:00

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!