archirama.pl

Most do skakania. Paryska alternatywa dla pieszej kładki

Most, po którym można przeskoczyć na drugą stronę rzeki – taki projekt dla Sekwany zaprezentowała pracownia AZC . Choć jest to bardziej koncepcja, niż możliwy w realizacji projekt, zwraca uwagę awangardowym podejściem do myślenia o tworzeniu infrastruktury transportowej.

Paryska trampolina

Most, po którym można przeskoczyć na drugą stronę rzeki – taką koncepcję dla Tamizy zaprezentowała pracownia AZC

Fot: AZC

Połączone ze sobą trzy pontony, w środku których rozciągnięta została siatka tworząca elastyczną powierzchnię. Każdy z modułów wypełniony jest powietrzem (3,7 tys. Metrów sześciennych). Z założenia piesi poruszaliby się po niej…skacząc.

Rozweselający most

- Paryż ma wystarczającą ilość mostów dla samochodów i pieszych. Chcieliśmy zaprosić mieszkańców i gości do bardziej zabawnego sposobu pokonywania przestrzeni – piszą o swoim projekcie architekci z AZC. Dzięki usytuowaniu „mostu” tuż obok Pont de Bir-Hakeim skacząc można by podziwiać z nowej perspektywy np. wieżę Eiffla.

Autor: mjc
Zdjęcia: AZC
Data publikacji: 19.10.2012 08:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!