archirama.pl

Muzeum drzew

Muzeum drzew
Fot: Enea Garden

Czym różni się ogród botaniczny od muzeum drzew? W tym drugim rośliny pełnią funkcję eksponatów, a to, w jaki sposób są pokazywane jest tak samo ważne jak ich gatunek. W czerwcu szwajcarski architekt krajobrazu Enzo Enea udostępnił zwiedzającym swoją niezwykłą kolekcję ponad 2000 drzew. To okazy, które ratował przed wycinką przez ostatnie 17 lat z miejsc, gdzie projektował ogrody. Kilkadziesiąt najcenniejszych stanęło na tle kamiennych bloków z lokalnego piaskowca.
Przeszło 7-hektarowy park powstał w Rapperswilu, nieopodal Jeziora Zuryskiego i dla projektantów jest swoistym laboratorium ich pomysłów. Obok znajduje się ukończone ostatnio główne biuro firmy Enea projektu Oppenheim Architecture + Design. Budynek, jak przystało na siedzibę pracowni, która na co dzień zajmuje się architekturą krajobrazu, nawiązuje do otoczenia i jest w pełni ekologiczny (drewno na elewacji pochodzi z kontrolowanej wycinki okolicznych lasów). Informacje: www.enea-garden.ch 

Źródło: "Architektura-murator" 09/2010
Autor: Tomasz Żylski
Zdjęcia: Enea Garden
Data publikacji: 13.06.2011 13:02

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!