archirama.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej: dokąd zmierza współczesna architektura?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i miesięcznik „Architektura-murator” zapraszają na ostatnie spotkanie towarzyszące wystawie „Kolekcja...”. W MSN do 12 oglądać można bryły najlepszych polskich budynków

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wernisaż wystawy "Kolekcja Architektury-murator"

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN), Kolekcja Architektury-murator, makiety 

Fot: Marcin Czechowicz

Architektura współczesna w MSN

Prezentowana w Muzeum Sztuki Nowoczesnej „Kolekcja „Architektury-murator” to zbiór makiet znanych i wysoko cenionych brył budynków i przestrzeni publicznych. Wszystkie obiekty zostały zrealizowane w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu i zaprezentowane w miesięczniku „Architektura-murator”. Są wśród nich między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Nowe Muzeum Śląskie, Muzeum Kantora w Krakowie i stadion PGE Arena w Gdańsku. Wystawa trwa do 12 listopada 2014. Ostatnim z wydarzeń towarzyszących wystawie jest dyskusja pod hasłem „Dokąd zmierza architektura”?

Debata rozpocznie się 11 grudnia o godz. 17.00. Wprowadzający wykład pod tytułem „Architektura dla kultury” wygłosi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, dyskusję poprowadzą Ewa P. Porębska i Grzegorz Stiasny. W programie znalazła się też prezentacja na temat integracji systemów instalacyjnych, „Nowoczesny dom...”.

Dokąd zmierza architektura? Spotkanie dyskusyjne w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
11 grudnia 2014, godz. 17.00
Miejsce: audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3Autor: KZ
Zdjęcia: Marcin Czechowicz
Data publikacji: 27.11.2014 12:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!