Duńskie Muzeum Rocka w Roskilde ma być otwarte dla zwiedzających już w 2015 roku. Za bryłę nowego muzeum odpowiedzialne są biura architektoniczne MVRDV i COBE, wspierane przez firmy Wessberg i LIWplanning.
Ta mocna grupa przygotowuje pierwszy budynek Roskilde ROCKmagneten – kompleksu, stworzonego dla muzyki rockowej. Po rewitalizacji na zrewitalizowanym terenie dawnej fabryki betonu powstanie królestwo muzyki, z salami nagrań i oczywiście miejscami do koncertownaia.
Nowe muzeum wyróżnia bryła z wysuniętym na dwadzieścia metrów wspornikiem ponad głównym wejściem. Równie charakterystyczna ma być elewacja, pokryta złocistymi piramidami z anodowanego aluminium.
Przetłumaczyliśmy estetykę muzyki rockowej na doświadczenia architektoniczne (...) Połączenie złota i aksamitnej czerwieni wyraża „glamour” muzyki rockowej – twierdzi Jacob van Rijs, współzałożyciel i główny architekt biura architektonicznego MVRDV.
Bryła nowego muzeum będzie mieć powierzchnię 3100 mkw i 5 kondygnacji. Wewnątrz najdzie się obszerna sala wystawowa, audytorium (architektura wnętrz tej części muzeum pozwoli na różne aranżacje), kawiarnia, sklep z pamiątkami i biura.
- 1
- 2
