Architektura
ARCHITEKTURA
Najlepsze obiekty mieszkaniowe w 2013 roku

Najlepsza architektura domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych – podsumowanie 2013 roku w kategorii obiektów mieszkaniowych!

  • Komentarze

STYCZEŃ – Budynek wielorodzinny, jak dom jednorodzinny

STYCZEŃ – Budynek wielorodzinny, jak dom jednorodzinny

Rok 2013 rozpoczęliśmy od projektu pracowni 81.waw.pl. Zaprezentowana przez pracownię bryła domu wielorodzinnego wyglądem przypomina dom prywatny. budynku „Szczęśliwice” architekci przełożyli willową architekturę na zabudowę wielorodzinną. Elewacje budynku utrzymano w bieli. Nie zabrakło przeszkleń i nowoczesnych elementów wykończenia. Cała architektura opiera się na prostokątnych ramach tarasów i balkonów, dzięki temu bryła wygląda jakby była nieco ukośna.

Fot: 81.waw.pl

Zakończył się kolejny rok w świecie architektury. Archirama przygotowała dla was podróż po najciekawszych obiektach mieszkaniowych 2013 roku!

Rok 2013 w architekturze mieszkaniowej to przede wszystkim eksperymentalne rozwiązania. Większość projektów i realizacji budynków wielorodzinnych stawiała na małe mieszania. Wciąż modne są nieśmiertelne kawalerki.

W budownictwie jednorodzinnym większą uwagę zwraca się na energooszczędność domów. Często inspirujemy się międzynarodowa architekturą, nie boimy się stosować naturalnych materiałów. Jednak nie ulega wątpliwości, że to zabudowa wielorodzinna dominuje w architekturze 2013 roku. Wybraliśmy dla was po jednym przykładzie architektury mieszkaniowej z każdego miesiąca, o której pisaliśmy na archirama.pl. Zabieramy was w sentymentalna podróż po najciekawszych obiektach mieszkaniowych 2013 roku!

Zobacz najlepszą architekturę użyteczności publicznej 2013

Najciekawsze mieszkania 2013 - Archirama.pl poleca

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: 81.waw.pl, starter.net.pl, materiały prasowe, Materiały prasowe A.LT Architekti
Data publikacji: 24.12.2013 11:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.